Հանրային լողափ են դուրս բերել երկու քաղաքացու և ռետինե նավակը
Հուլիսի 27-ին, ժամը 14։04-ին Սևանա լճի 3-րդ հանրային լողափում հերթապահություն իրականացնող ջրափրկարարները նկատել են շրջված ջրային մոտոցիկլ։
Ջրափրկարարներն ափից մոտ 150 մ հեռավորությունից դուրս են բերել քաղաքացուն և ջրային մոտոցիկլը։
Հուլիսի 27-ին, ժամը 15:54-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Դրախտիկ գյուղին հարակից լողափերից մեկում քաղաքացին ռետինե նավակով չի կարողանում մոտենալ ափին․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
Դեպքի վայր է մեկնել Շողակաթ գյուղի հանրային լողափում հերթապահություն իրականացնող ՆԳՆ ՓԾ Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը։
Փրկարարները մոտ 1 կմ հեռավորությունից Դրախտիկ հանրային լողափ են դուրս բերել երկու քաղաքացու և ռետինե նավակը։

С общественного пляжа эвакуированы два гражданина и резиновая лодка
27 июля в 14:04 спасатели, дежурившие на третьем общественном пляже озера Севан, заметили перевёрнутый гидроцикл.
Спасатели извлекли из воды на расстоянии около 150 метров от берега одного гражданина и гидроцикл.
В тот же день, 27 июля, в 15:54 в центр управления кризисными ситуациями Спасательной службы Гегаркуникской области поступило сообщение о том, что у одного из пляжей возле села Драхтик гражданин не может подплыть к берегу на резиновой лодке и требуется помощь спасателей.
На место выехала дежурная спасательная группа Центра выполнения специальных спасательных работ Управления спасательных сил МЧС, работающая на общественном пляже села Шогакат.
Спасатели эвакуировали с расстояния около 1 км двух граждан и резиновую лодку на общественный пляж села Драхтик.