Ռոմանոս Պետրոսյանը՝ ՀԷՑ-ի կառավարիչ
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը, հիմք ընդունելով կառավարության ներկայացրած հաղորդումը, վարույթ է հարուցել «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության նկատմամբ. Radar Armenia-ին հայտնեցին ՀԾԿՀ-ից։
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցերի» նոր կառավարիչ է նշանակվել Ռոմանոս Պետրոսյանը,որ երեկ ազատվել էր Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի պաշտոնից։
Հիշեցնենք, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր ՀԷՑ-ը պետականացնելու մասին, ինչից հետո նախաձեռնվել էին օրենսդրական փոփոխություններ։ Դրանք հնարավորություն էին տալիս Կառավարությանը՝ ՀԾԿՀ-ին դիմել ՀԷՑ-ի աշխատանքի վերաբերյալ դժգոհությունների հիմքով, իսկ հանձնաժողովին՝ կառավարիչ նշանակելու լիազորություն։
Օրենսդրական փոփոխություններից անմիջապես հետո Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը դիմել էր ՀԾԿՀ-ին։

Романос Петросян — управляющий ЭСА
Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ), основываясь на сообщении, представленном правительством, возбудила производство в отношении компании «Электрические сети Армении» (ЭСА), сообщили Radar Armenia в КРОУ.
Новым управляющим ЭСА назначен Романос Петросян, который накануне был освобождён от должности руководителя Службы государственного контроля.
Напомним, что премьер-министр Никол Пашинян ранее заявил о намерении национализировать ЭСА, после чего были инициированы законодательные изменения. Эти изменения предоставляли правительству возможность обратиться в КРОУ на основании жалоб на деятельность ЭСА, а комиссии — полномочия назначить управляющего.
Сразу после вступления изменений в силу Министерство территориального управления и инфраструктур обратилось в КРОУ.