ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը շարունակում է աշխատանքները Հայաստանում ավիամոդելային մարզաձևի զարգացման ուղղությամբ՝ կենտրոնանալով ինչպես մարզատեխնիկական ուսումնական ծրագրերի կատարելագործման, այնպես էլ միջազգային համագործակցության վրա։
Այդ նպատակով նախարարի խորհրդական, Ավիամոդելային փառատոնի հիմնադիր Արման Անտոնյանը մասնակցել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության ProWing International եռօրյա միջազգային ավիամոդելային փառատոնին։
Միջոցառման շրջանակում նա հանդիպումներ է ունեցել ոլորտի միջազգային գործընկերների հետ՝ քննարկելով մասնագիտական փորձի փոխանակման, համատեղ ծրագրերի իրականացման և մարզաձևի զարգացման հնարավորությունները։
Հայաստանում ավիամոդելային մարզաձևի հանրայնացման և երիտասարդների ներգրավման նպատակով սեպտեմբերին նախատեսվում է անցկացնել ավիամոդելային երրորդ փառատոնը։

Армения развивает авиамодельный спорт
Министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Армения продолжает работу по развитию авиамодельного спорта в стране, уделяя внимание как совершенствованию учебно-тренировочных программ, так и международному сотрудничеству.
С этой целью советник министра, основатель Авиамодельного фестиваля Арман Антонян принял участие в трехдневном международном авиамодельном фестивале ProWing International в Федеративной Республике Германия.
В рамках мероприятия он провел встречи с международными партнерами в данной сфере, обсудив возможности обмена профессиональным опытом, реализации совместных программ и развития этого вида спорта.
С целью популяризации авиамодельного спорта в Армении и вовлечения молодежи в сентябре планируется проведение третьего авиамодельного фестиваля.