«Բարդիների պուրակ» հանգստյան գոտում 4 տարեկան երեխա է կորել
Հուլիսի 13-ին՝ ժամը 13:00-ի սահմաններում ՀՀ ՆԳՆ տեղեկություններ են ստացվել, որ Գետազատ գյուղի «Բարդիների պուրակ» հանգստյան գոտում 4 տարեկան երեխա է կորել, հայտնում է Shamshyan.com-ը։
Փրկարարներն օգտագործում են հատուկ դրոններ։ Որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։ Ֆոտոլրագրողի հետ զրույցում երեխայի մայրը նշել է, որ իրենք Արմավիրի մարզի բնակիչներ են։ Հանգստյան գոտում կա նաև արհեստական լճակ, որի ջուրը արդեն իջեցվել է, այդտեղ չի հայտնաբերվել։
Հանգստյան գոտուն հարակից կա դեռ սովետական տարիներից հայտնի Արտաշատի Ստալինյան ջրանցքը, որտեղով ջրի հոսքն այս պահին նույնպես փորձում են դադարեցնել, որպեսզի այդ հատվածում նույնպես որոնողական աշխատանքներ կատարեն։

13 июля, около 13:00, Министерство внутренних дел Армении получило информацию о том, что в зоне отдыха «Тополиная роща» в селе Гетазат пропал 4-летний ребёнок, сообщает Shamshyan.com.
Спасатели используют специальные дроны. Поисковые работы продолжаются. В беседе с фотожурналистом мать ребёнка сообщила, что они являются жителями Армавирской области. В зоне отдыха также есть искусственное озеро, уровень воды в котором уже понизили, но ребёнка там не обнаружили.
Рядом с зоной отдыха находится также хорошо известный с советских времён Арташатский сталинский канал. В настоящее время предпринимаются попытки приостановить поток воды в нём, чтобы провести поисковые работы и в этой части.