ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը սոցցանցի իր էջում գրել է.
«Հանրապետության հրապարակում կայանված, ՊՆ հաշվեկշռում գտնվող մի քանի տրանսպորտային միջոցների վերաբերյալ տարածվում են տեսանյութեր և անհիմն մեկնաբանություններ:
Այդ կապակցությամբ հայտնում ենք, որ տվյալ տրանսպորտային միջոցները զինված ուժերի նվագախմբերին տեղափոխել են միջոցառման անցկացման վայր։
Կոչ ենք անում զերծ մնալ տարատեսակ անհիմն մեկնաբանություններից և չտարածել ապատեղեկատվություն:
Միաժամանակ հարկ ենք համարում ևս մեկ անգամ ԶԼՄ գործընկերներին (հատկապես պաշտպանության նախարարությունում հավատարմագրված ԶԼՄ ներկայացուցիչներին) հիշեցնել, որ պետք է խստորեն պահպանել անվտանգության կանոնները և առանց համապատասխան թույլտվության ոչ մի դեպքում չտեսանկարահանել զինված ուժերի տեխնիկան ու տրանսպորտային միջոցները»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։

We urge you not to spread disinformation. Defense Ministry Spokesperson
"Videos and unfounded comments are being spread about several vehicles parked on Republic Square and in the Ministry of Defense's inventory.
In this regard, we inform you that the vehicles in question were transported to the event venue by the armed forces' bands.
We urge you to refrain from making unfounded comments and not to spread disinformation.
At the same time, we consider it necessary to remind once again our media partners (especially media representatives accredited to the Ministry of Defense) that security rules must be strictly observed and under no circumstances should you film the equipment and vehicles of the armed forces without appropriate permission," the statement said.