Վարչապետը կարևորել է Շվեդիայի աջակցությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Շվեդիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը նշել է, որ վերջին տարիներին Հայաստանի և Շվեդիայի միջև համագործակցությունը շարունակել է զարգանալ ու ընդլայնվել: Նիկոլ Փաշինյանն այդ գործում ընդգծել է դեսպան Սվենսոնի անձնական ներդրումը: Միաժամանակ, վարչապետը կարևորել է Շվեդիայի աջակցությունը Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների շարունակական զարգացման գործում:
Պատրիկ Սվենսոնը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ Կառավարությանը սերտ համագործակցության համար և հույս հայտնել, որ առաջիկայում ևս երկու երկրների միջև փոխգործակցությունը կշարունակի ընդլայնվել տարբեր ուղղություններով:

The Prime Minister emphasized the importance of Sweden's support
Prime Minister Nikol Pashinyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Sweden to Armenia, Patrick Svensson, who is completing his diplomatic mission in our country.
The Prime Minister noted that cooperation between Armenia and Sweden has continued to develop and expand in recent years. Nikol Pashinyan emphasized Ambassador Svensson’s contribution to this matter. At the same time, the Prime Minister highlighted Sweden’s support for the continued development of Armenia-EU relations.
Patrick Svensson thanked the Government of the Republic of Armenia for its close cooperation. He expressed hope that cooperation between the two countries will continue to expand in various directions in the near future.