«ՀՀ-ն շարունակելու է ժողովրդավարական բարեփոխումները»․ ԱԽ քարտուղար
Մայիսի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լեհաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Մարեկ Պրավդային:
Զրուցակիցները երկուստեք բարձր են գնահատել երկու երկրների միջև ձևավորված քաղաքական երկխոսությունը և պատրաստակամություն հայտնել զարգացնել ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ համագործակցությունը:
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումները և ընդգծել, որ ՀՀ-ն հաստատակամ է շարունակելու ժողովրդավարական բարեփոխումների ուղին: Վերոնշյալի համատեքստում կողմերն անդրադարձել են երկկողմ հնարավոր փոխգործակցությանը:
ԱԽ քարտուղարը և ԱԳ նախարարի տեղակալը նաև մտքեր են փոխանակել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի հարցերի շուրջ:

"The Republic of Armenia will continue democratic reforms." Security Council Secretary
On May 22, Armen Grigoryan, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, received the deputy foreign minister of Poland, Marek Pravda.
The interlocutors highly appreciated the political dialogue between the two countries and expressed their willingness to develop bilateral and multilateral cooperation.
The Secretary of the Security Council presented the democratic reforms being implemented in the Republic of Armenia and emphasized that the Republic of Armenia is determined to continue the path of democratic reforms. In the context of the above, the parties touched upon possible bilateral cooperation.
The Secretary of the Security Council and the Deputy Foreign Minister also exchanged views on issues of mutual interest on the regional and international agenda.