Հայաստանը Օմանի, Բահրեյնի և մի շարք այլ երկրների համար առանց վիզայի ռեժիմ կսահմանի
Հայաստանը մի շարք երկրների համար առանց վիզայի ռեժիմ կսահմանի. նախագիծը այսօր Կառավարության նիստում զեկուցել է ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը։
Այսպիսով՝ Բահրեյնի Թագավորության, Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության և Օմանի Սուլթանության քաղաքացիների, ինչպես նաև Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների, Եվրոպական միության երկրների, Շենգենյան համաձայնագրի երկրների, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների, Բահրեյնի Թագավորության, Կատարի Պետության, Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության, Քուվեյթի Պետության կամ Օմանի Սուլթանության տարածքում կացության կարգավիճակ ունեցող օտարերկրացիների համար Հայաստանի Հանրապետություն առանց մուտքի վիզայի այցելությունների ռեժիմ կսահմանվի։
«Այս փոփոխության անhրաժեշտությունը հիմնավորվել է տնտեսական նկատառումներով։ Ակնհայտ է, որ այս փոփոխությամբ մենք կհեշտացնենք և մարդկանց այցելությունը մեր երկիր, և մեր քաղաքացիների շփումները, ինչպես նաև կմեծացնենք ներդրումային գրավչությունը»,- նշեց Միրզոյանը։

Armenia to introduce visa-free regime for Oman, Bahrain, and several other countries
Armenia will establish a visa-free regime for several countries. Foreign Minister Ararat Mirzoyan reported on the draft at today's Government session.
Thus, a visa-free regime for visits to the Republic of Armenia will be established for citizens of the Kingdom of Bahrain, the Kingdom of Saudi Arabia, and the Sultanate of Oman, as well as foreigners with residence status in the territory of the United States of America, European Union countries, Schengen countries, the United Arab Emirates, the Kingdom of Bahrain, the State of Qatar, the Kingdom of Saudi Arabia, the State of Kuwait or the Sultanate of Oman.
"Economic considerations justified the need for this change. It is obvious that with this change, we will facilitate both people's visits to our country and contacts between our citizens and increase investment attractiveness," Mirzoyan noted.