Ֆրանսիացի գործարարները հետաքրքրված են Հայաստանում ներդրումներ իրականացնելու հեռանկարով
Մայիսի 2-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Լիոն քաղաքից Հայաստան ժամանած մեկ տասնյակից ավելի գործարարներից կազմված պատվիրակությանը։
Հանդիպման ընթացքում ֆրանսիացի գործարարները ներկայացրել են իրենց գործունեության ոլորտները, հետաքրքրություն հայտնել Հայաստանում ներդրումներ իրականացնելու, ինչպես նաև փոխշահավետ գործակցություն ձևավորելու վերաբերյալ։
Նախարար Գևորգ Պապոյանը ներկայացրել է Հայաստանի ներդրումային քաղաքականությունը, ներդրումներին նպաստող օրենսդրական դաշտն ու բիզնեսին աջակցող գործիքակազմը. «Հայաստանն ընթանում է տնտեսության դիվերսիֆիկացման և ռազմավարական մի շարք ոլորտների զարգացման ճանապարհով։ Մեր առաջնահերթություններից է խթանել օտարերկրյա ներդրումները՝ ձևավորելով առավել նպաստավոր, ճկուն և կանխատեսելի գործարար միջավայր։ Մենք շահագրգռված ենք սերտ համագործակցությամբ՝ հատկապես ֆրանսիացի գործընկերների հետ, և պատրաստ ենք քննարկել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ներդրումային ծրագրերի իրագործման հնարավորությունները», - նշել է նախարարը։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալներ Էդգար Զաքարյանը, Լիլյա Սիրականյանը և Նարեկ Հովակիմյանը։

French business people are interested in the prospect of investing in Armenia
On May 2, RA Minister of Economy Gevorg Papoyan received a delegation of more than a dozen businesspeople who had arrived in Armenia from Lyon, France.
During the meeting, the French businessmen presented their areas of activity and expressed interest in investing in Armenia and forming mutually beneficial partnerships.
Minister Gevorg Papoyan presented Armenia's investment policy, the legislative framework conducive to investments, and the tools supporting business. "Armenia is on the path of diversifying the economy and developing several strategic sectors. One of our priorities is to promote foreign investments by forming a more favorable, flexible, and predictable business environment. We are interested in close cooperation, especially with French partners, and are ready to discuss the possibilities of implementing investment programs of mutual interest," the Minister noted.
Deputy Ministers of Economy Edgar Zakaryan, Lilya Sirakanian, and Narek Hovakimyan attended the meeting.