SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ հուլիսի 26-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 11։10-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Կենտրոնական բաժին է զանգահարել Երևանի բնակիչ 73-ամյա Վաչիկ Ի․-ն և հայտնել, որ ժամը 04։00-ի սահմաններում Գրիգոր Լուսավորիչ փողոցում գտնվող «Արարատ» հյուրանոցում 2 կամ 3 տղամարդ գտնվելով ալկոհոլի ազդեցության տակ, ծեծի են ենթարկել հյուրանոցի աշխատակից, Երևանի բնակիչ 41-ամյա Լևոն Չ․-ին և վնասել հյուրանոցի գույքը:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, նույն օրը «Աստղիկ» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Կենտրոնական բաժին են զանգահարել և հայտնել, որ «դեմքի փափուկ հյուսվածքային քերծվածքներ, ճակատային հատվածի հեմատոմ» ախտորոշմամբ բուժօգնության է դիմել Լևոն Չ․-ն:
Ոստիկանների կողմից ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ արարքը կատարած անձանցից մեկը հանդիսանում է Երևանի բնակիչ 42-ամյա Առնակ Ն․-ն:
Դեպքի փաստով ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում կազմվել են փաստաթղթեր, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին։

Сотрудник гостиницы "Арарат" избит в центре Еревана
Как сообщает SHAMSHYAN.com , 26 июля в Ереване произошло ЧП. Около 11:10 73-летний житель Еревана Вачик И. позвонил в Главное управление полиции МВД РА и сообщил, что около 04:00 в гостинице "Арарат" на улице Григора Лусаворича двое или трое мужчин находясь в состоянии алкогольного опьянения избили сотрудника гостиницы 41-летнего жителя Еревана Левона Ч , также нанесен ущерб имуществу гостиницы.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, в тот же день из медицинского центра "Астхик" позвонили в Главное управление полиции и сообщили, что Левон Ч. обратился за медицинской помощью с диагнозом "царапины мягких тканей на лице, гематома лобной области".
Благодаря принятым полицией мерам выяснилось, что одним из лиц, совершивших деяние, является житель Еревана 42-летний Арнак Н.
По фактам происшествия в Главном управлении полиции были составлены документы, которые переданы в Следственное управление административных округов Кентрон и Норк-Мараш Следственного управления города Еревана Следственного комитета РА.