Աննա Հակոբյանն ընդունել է Բարսեղ Թումանյանին և Սիրանուշ Գալոյանին
ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը մարտի 22-ին ընդունել է հայ oպերային երգիչ, բաս, Հայաստանի ժողովրդական արտիստ Բարսեղ Թումանյանին և Վիեննայի Բեթհովեն կոնսերվատորիայի տնօրեն Սիրանուշ Գալոյանին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը և նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը:
Սիրանուշ Գալոյանը մասնագիտությամբ երաժիշտ է, երկար տարիներ ապրում է Ավստրիայում: Երկու տարի առաջ Ավստրիայի մայրաքաղաքում հիմնել է Վիեննայի Բեթհովեն կոնսերվատորիան:
Կոնսերվատորիայի հովանավորն է գերմանական Bechstein համերգային դաշնամուրներ արտադրող ընկերությունը, որի հետ Սիրանուշ Գալոյանը նախնական պայմանավորվածություն է ձեռք բերել՝ Հայաստանի երաժշտական կրթական հաստատություններին ավելի քան 30 ռոյալ կամ դաշնամուր նվիրաբերելու հարցում։

On March 22, Mrs. Anna Hakobyan of the RA Prime Minister received the Armenian opera singer, bassist, People's Artist of Armenia Barsegh Tumanyan, and the director of the Vienna Beethoven Conservatory, Siranush Galoyan. RA MESCS Minister Zhanna Andreasyan and Deputy Minister Ara Khzmalyan also attended the meeting.
Siranush Galoyan is a professional musician who has been living in Austria for many years. Two years ago, he founded the Vienna Beethoven Conservatory in the capital of Austria.
The sponsor of the conservatory is the German Bechstein concert piano manufacturer, with which Siranush Galoyan has made a preliminary agreement to donate more than 30 grand pianos to music educational institutions in Armenia.