«2012 թ. ի վեր Երևանում այս ծավալի ճանապարհաշինություն չի եղել». Խորեն Գրիգորյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն է Երևանի քաղաքապետարանի շինարարության և բարեկարգման վարչության պետ Խորեն Գրիգորյանը։ Նա անդրադարձել է Երևանում կատարվող աշխատանքներին, ասֆալտապատմանը, բակերի, զբոսայգիների լուսավորման արդիականացմանը, կոյուղագծերին, մայթերի բարեկարգմանը, մանկապարտեզների հիմնանորոգմանը, ինչպես նաև Երևանյան լճի առողջացմանը։
«2024 թվից մեկնարկելու է ճանապարհների ընթացիկ սպասարկումը, իսկ վերանորոգումն արդեն մեկնարկել է։ Երևանում վերջին անգամ նման ծավալների ճանապարհաշինություն եղել է 2012թ․, այն էլ՝ հիմնականում Կենտրոնում։ Բայց, օրինակ, Էրեբունիում, Մալաթիայում, Շենգավիթում՝ ոչ։ Այնպիսի փողոցներ ենք ասֆալտում, որ մարդիկ զարմանում են»,- ասաց Գրիգորյանը։

"Since 2012, there has been no road construction of this volume in Yerevan;" Khoren Grigoryan (VIDEO)
Khoren Grigoryan, Head of the Construction and Improvement Department of Yerevan Municipality, is the "Radar Chat" program guest at the Radar Armenia booth. He referred to the works being done in Yerevan, asphalt paving, modernization of courtyards, parks lighting, sewage lines, improvement of sidewalks, an overhaul of kindergartens, and rehabilitation of Yerevan Lake.
"Current road maintenance will start in 2024, and the repairs have already started. The last time such a volume of road construction was done in Yerevan was in 2012, mainly in the Center. But, for example, not in Erebuni, Malatya, or Shengavit. We have such streets with asphalt that people are surprised," said Grigoryan.