Բուենոս Այրեսում տոնակատարությունների ժամանակ զոհվել է երկու մարդ. ֆուտբոլիստներին ստիպված տարհանել են ուղղաթիռով (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
21 Դեկտեմբերի 2022, 14:30
Կատարում կայացած ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության հաղթանակից հետո Արգենտինայի հավաքականը վերադարձել է հայրենիք և փորձել հաղթանակը տոնել քաղաքացիների հետ։ Ֆուտբոլիստները մայրաքաղաքի փողոցներով անցել են չեմպիոնական բաց ավտոբուսով: Ֆուտբոլիստներին շնորհավորելու են դուրս եկել միլիոնավոր երկրպագուներ՝ անհնարին դարձնելով քաղաքում նրանց տեղաշարժը։ Ստեղծված իրավիճակի պատճառով ավտոբուսում գտնվող անձնակազմին տեղափոխել են ուղղաթիռի օգնությամբ։
Բուենոս Այրեսում սկսված բազմամիլիոնանոց աջակցությունը չի անցել առանց ողբերգության։ Տոնակատարությունների ժամանակ երկրպագուներից մեկը մահացել է՝ ընկնելով տանիքից, իսկ մյուսը գլխի մահացու վնասվածք է ստացել։ Բացի այդ՝ որոշ երկրպագուներ փորձել են կամուրջներից ուղիղ ցատկել անցնող ավտոբուսի մեջ՝ ստանալով լուրջ վնասվածքներ։

Два человека погибли во время торжеств в Буэнос-Айресе. Футболистов пришлось эвакуировать на вертолете (ВИДЕО)
21 Декабрь 2022, 14:30
После победы на чемпионате мира по футболу, проходившем в Катаре, сборная Аргентины вернулась на родину и попыталась отпраздновать победу вместе с гражданами страны. Игроки проехали по улицам столицы в открытом автобусе. Миллионы болельщиков вышли поздравить игроков, лишив их возможности передвигаться по городу. В связи с ситуацией экипаж автобуса был перевезен с помощью вертолета.
Многомиллионная поддержка, начавшаяся в Буэнос-Айресе, не обошлась без трагедии. Во время празднования один из фанатов погиб, упав с крыши, а другой получил смертельную травму головы. Кроме того, некоторые болельщики пытались прыгнуть прямо с мостов в проезжающий автобус, получив серьезные травмы.