Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հուլիսի 17-ին ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Շնորհակալություն հայտնելով դեսպանին Հայաստանի եւ Միացյալ Թագավորության միջև կապերի զարգացման հարցում ցուցաբերած նշանակալի ավանդի համար` Ալեն Սիմոնյանը հաջողություններ է ցանկացել վերջինիս իր հետագա գործունեության մեջ:
Դեսպան Գալագերը, իր հերթին, շնորհակալություն է հայտնել ԱԺ նախագահին արդյունավետ համագործակցության համար:
Զրուցակիցների քննարկման առանցքում են եղել նաև երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցերը` առանձին անդրադարձ կատարելով տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող թեմաներին:

Alen Simonyan received the Ambassador of the United Kingdom to the Republic of Armenia
On July 17, the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia, Alain Simonyan, received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom to Armenia, John Gallagher, who is completing his diplomatic mission in our country.
Expressing gratitude to the Ambassador for his significant contribution to the development of relations between Armenia and the United Kingdom, Alain Simonyan wished him success in his future activities.
Ambassador Gallagher, in turn, thanked the Speaker of the National Assembly for the practical cooperation.
The interlocutors also discussed issues related to the bilateral agenda, with a particular focus on regional security topics.