Ֆրանսիայի նախագահն ընդգծել է ՀՀ հետ համագործակցությունը խորացնելու հանձնառությունը
Ելիսեյան պալատում տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առանձնազրույցը Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ կառավարությունից։
Վարչապետը ջերմորեն շնորհավորել է Էմանուել Մակրոնին Ֆրանսիայի ազգային տոնի առիթով և բարեկամ Ֆրանսիային մաղթել բարօրություն և բարգավաճում: Ֆրանսիայի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել բարեմաղթանքների համար՝ ընդգծելով Հայաստանի հետ բազմակողմ համագործակցությունը զարգացնելու և խորացնելու իր հանձնառությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերել են նաև համատեղ ծրագրերի ընթացքին: Վարչապետ Փաշինյանն անդրադարձել է Բրյուսելում այսօր տեղի ունեցած քննարկումներին՝ ընդգծելով ԵՄ-ի հետ համագործակցությունը խորացնելու ՀՀ Կառավարության նպատակադրումը:

French President stresses commitment to deepening cooperation with Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan held a private meeting with French President Emmanuel Macron at the Elysee Palace. The Armenian government reported this.
The Prime Minister warmly congratulated Emmanuel Macron on the occasion of the French National Day and wished good health and prosperity to friendly France. The French President expressed gratitude for the good wishes, emphasizing his commitment to developing and deepening multilateral cooperation with Armenia.
The interlocutors discussed several issues on the agenda of Armenia-France relations, which are also related to the progress of joint programs. Prime Minister Pashinyan referred to the discussions held today in Brussels, emphasizing the RA Government’s goal of deepening cooperation with the EU.