Մակրոնը հայերեն գրառում է կատարել
«Ուրախ եմ Փարիզում ողջունել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։ Վերահաստատեցի Ֆրանսիայի աջակցությունը նրա քաջ ջանքերին՝ ուղղված Ադրբեջանի հետ խաղաղության հաստատմանը։
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի հնարավորինս շուտ ստորագրումը կարող է նոր էջ բացել տարածաշրջանի բոլոր ժողովուրդների, երկրների և դրա սահմաններից դուրս գտնվողների համար։
Այս հանդիպումը նաև հնարավորություն տվեց վերանայել մեր երկկողմ հարաբերությունները՝ նպատակ ունենալով շարունակել խորացնել համագործակցությունը բոլոր ոլորտներում և շուտով ամրագրել մեր ռազմավարական երկկողմ գործընկերությունը»։

Macron wrote a post in Armenian
“I am pleased to welcome Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan to Paris. I reaffirmed France’s support for his courageous efforts to establish peace with Azerbaijan.
The signing of a peace treaty between Armenia and Azerbaijan as soon as possible could open a new chapter for all peoples, countries in the region, and beyond.
This meeting also provided an opportunity to review our bilateral relations, to continue to deepen cooperation in all areas, and to consolidate our strategic bilateral partnership soon.”