Բրյուսելում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Բելգիայի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Բարտ Դը Վեվերի հանդիպումը:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Բելգիա հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր: Կողմերը գոհունակություն են հայտնել քաղաքական երկխոսության դինամիկ բնույթից և կարևորել առևտրատնտեսական գործընկերության զարգացման, ներդրումների, բիզնես կապերի ընդլայնման ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը:
Բելգիայի վարչապետը հայտնել է իր երկրի աջակցությունը Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների զարգացման գործում` վստահություն հայտնելով, որ ՀՀ վարչապետի Բրյուսել այցը նոր ազդակ կհաղորդի երկկողմ համագործակցության զարգացմանը:
Վարչապետ Փաշինյանը գոհունակություն է հայտնել այսօր տեղի ունեցած հանդիպումների արդյունքներից և ընդգծել ՀՀ Կառավարության հանձնառությունը` զարգացնելու գործակցությունը ԵՄ-ի հետ, այդ թվում` ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների արդյունավետ առաջմղման ուղղությամբ:
Նիկոլ Փաշինյանը և Բարտ Դը Վեվերը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների, այդ թվում` Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի շուրջ:

Обмен мнениями по поводу процесса мирного урегулирования между Арменией и Азербайджаном
В Брюсселе состоялась встреча премьер-министров Армении и Бельгии Никола Пашиняна и Барта Де Вевера.
Собеседники обсудили ряд актуальных вопросов повестки армяно-бельгийских отношений. Стороны выразили удовлетворение динамичным характером политического диалога и подчеркнули важность последовательных шагов по развитию торгово-экономического партнерства, увеличению инвестиций и расширению деловых связей.
Премьер-министр Бельгии выразил поддержку своей страны развитию отношений между Арменией и Европейским союзом, выразив уверенность, что визит премьер-министра Армении в Брюссель придаст новый импульс развитию двустороннего сотрудничества.
Премьер-министр Пашинян выразил удовлетворение результатами сегодняшних встреч и подчеркнул приверженность Правительства РА развитию партнерства с ЕС, в том числе в направлении эффективного продвижения институциональных реформ.
Никол Пашинян и Барт Де Вевер обменялись мнениями по поводу региональных событий, включая процесс мирного урегулирования между Арменией и Азербайджаном.