Բրյուսելում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Բելգիայի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Բարտ Դը Վեվերի հանդիպումը:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Բելգիա հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր: Կողմերը գոհունակություն են հայտնել քաղաքական երկխոսության դինամիկ բնույթից և կարևորել առևտրատնտեսական գործընկերության զարգացման, ներդրումների, բիզնես կապերի ընդլայնման ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը:
Բելգիայի վարչապետը հայտնել է իր երկրի աջակցությունը Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների զարգացման գործում` վստահություն հայտնելով, որ ՀՀ վարչապետի Բրյուսել այցը նոր ազդակ կհաղորդի երկկողմ համագործակցության զարգացմանը:
Վարչապետ Փաշինյանը գոհունակություն է հայտնել այսօր տեղի ունեցած հանդիպումների արդյունքներից և ընդգծել ՀՀ Կառավարության հանձնառությունը` զարգացնելու գործակցությունը ԵՄ-ի հետ, այդ թվում` ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների արդյունավետ առաջմղման ուղղությամբ:
Նիկոլ Փաշինյանը և Բարտ Դը Վեվերը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների, այդ թվում` Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի շուրջ:

Exchanged views on the Armenia-Azerbaijan peace process
The meeting of the prime ministers of Armenia and Belgium, Nikol Pashinyan and Bart De Wever, took place in Brussels.
The interlocutors discussed several issues on the agenda of Armenia-Belgium relations. The parties expressed satisfaction with the dynamic nature of the political dialogue. They emphasized the importance of taking consistent steps to develop trade and economic partnerships, expand investments, and expand business ties.
The Belgian Prime Minister expressed his country's support for the development of Armenia-European Union relations, expressing confidence that the visit of the Armenian Prime Minister to Brussels will give a new impetus to the development of bilateral cooperation.
Prime Minister Pashinyan expressed satisfaction with the results of today's meetings and emphasized the government's commitment to developing cooperation with the EU, including the effective promotion of institutional reforms.
Nikol Pashinyan and Bart De Wever exchanged views on regional developments, including the Armenia-Azerbaijan peace process around.