Մհեր Գրիգորյանը բարձր է գնահատել ԱՄՆ աջակցությունը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է ԱՄՆ Անկախության օրվա առթիվ կազմակերպված միջոցառմանը, որի ընթացքում հանդես է եկել շնորհավորական ուղերձով: Միջոցառմանը մասնակցել է նաև վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը:
Մհեր Գրիգորյանն իր և կառավարության անունից շնորհավորել է տոնի կապակցությամբ՝ մաղթելով Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների ժողովրդին ու կառավարությանը խաղաղություն, բարօրություն և շարունակական առաջընթաց:
Փոխվարչապետն ընդգծել է, որ 2025 թվականի սկիզբը նշանավորվել է Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև երկկողմ հարաբերությունների ռազմավարական գործընկերության մակարդակի բարձրացմամբ՝ նշելով Վաշինգտոնում ստորագրված Ռազմավարական գործընկերության կանոնադրությամբ երկու երկրների միջև համագործակցության խորացման վերահաստատված հանձնառություն:
«Բարձր ենք գնահատում Միացյալ Նահանգների շարունակական աջակցությունը Հարավային Կովկասում խաղաղության հաստատման ջանքերին: Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը բազմիցս վերահաստատել է իր հավատարմությունը խաղաղության օրակարգին՝ հիմնված ինքնիշխանության, տարածքային ամբողջականության, միջազգայնորեն ճանաչված սահմանների անխախտելիության սկզբունքների վրա»,- նշել է փոխվարչապետը՝ ընդգծելով նաև, որ խաղաղության միջավայրը մեծ հեռանկարներ կբացի նաև օտարերկրյա ներդրումների համար՝ ձևավորելով բիզնեսի համար կայուն, կանխատեսելի և շահութաբեր միջավայր:

Deputy Prime Minister Mher Grigoryan participated in the event organized on the occasion of US Independence Day, during which he delivered a congratulatory message. The Chief of Staff of the Prime Minister, Arayik Harutyunyan, also attended the event.
Mher Grigoryan, on behalf of himself and the government, congratulated the people and government of the United States of America on the occasion of the holiday, wishing them peace, prosperity, and continued progress.
The Deputy Prime Minister emphasized that the beginning of 2025 was marked by an increase in the level of strategic partnership in bilateral relations between Armenia and the United States, noting the reaffirmed commitment to deepening cooperation between the two countries under the Strategic Partnership Charter signed in Washington.
“We highly appreciate the continued support of the United States for efforts to establish peace in the South Caucasus. The Government of the Republic of Armenia has repeatedly reaffirmed its commitment to the peace agenda based on the principles of sovereignty, territorial integrity, and the inviolability of internationally recognized borders,” the Deputy Prime Minister noted, also emphasizing that an environment of peace offers excellent prospects will also open up to foreign investment, creating a stable, predictable and profitable environment for business.