ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 27-ին ընդունել է Հայաստանում Շվեդիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
Շնորհակալություն հայտնելով դեսպանին Հայաստան-Շվեդիա հարաբերությունների, ինչպես նաև միջխորհրդարանական կապերի զարգացման հարցում ցուցաբերած ավանդի համար` ԱԺ նախագահը հաջողություն է մաղթել նրան հետագա աշխատանքային գործունեության մեջ:
Պատրիկ Սվենսոնն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Ալեն Սիմոնյանին ընդունելության համար` նշելով, որ լավ հուշերով է հեռանում Հայաստանից:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Հայաստան-Շվեդիա հարաբերություններին, ինչպես նաև միջխորհրդարանական կապերին վերաբերող հարցերին:

On June 27, the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia, Alen Simonyan, received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Sweden to Armenia, Patrick Svensson, who is completing his diplomatic mission in Armenia.
Expressing gratitude to the Ambassador for his contribution to the development of Armenia-Sweden relations, as well as inter-parliamentary ties, the NA Speaker wished him success in his future work.
In turn, Patrick Svensson thanked Alen Simonyan for the reception, noting that he was leaving Armenia with good memories.
The interlocutors also touched upon issues related to Armenia-Sweden relations, as well as inter-parliamentary ties.