Քննարկվել են Հայաստան-Ֆրանսիա օրակարգին առնչվող հարցեր
Հունիսի 23-ին Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպան Արման Խաչատրյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ, ԱԺ «Հանրապետական աջ» խմբակցության ղեկավար Լորան Վոքիեի հետ։ Այդ մասին հայտնում են Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունից:
Դեսպան Խաչատրյանը բարձր է գնահատել Լորան Վոքիեի շարունակական հանձնառությունը Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև բարեկամության խորացման ու երկու երկրների առանձնահատուկ հարաբերությունների ամրապնդման հարցում։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերությունների ընդգրկուն օրակարգին, մասնավորապես՝ ռազմավարական գործընկերության զարգացման գործում խորհրդարանական դիվանագիտության դերին առնչվող հարցեր, անդրադարձել են տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին։

Issues related to the Armenia-France agenda were discussed
On June 23, Armenian Ambassador to France Arman Khachatryan met with Laurent Wauquiez, chairman of the France-Armenia Friendship Group of the French National Assembly and head of the Republican Right faction in the National Assembly. The Armenian Embassy in France reported this.
Ambassador Khachatryan highly appreciated Laurent Wauquiez’s continued commitment to deepening the friendship between Armenia and France and strengthening the special relations between the two countries.
During the meeting, the parties discussed the comprehensive agenda of Armenia-France relations, particularly issues related to the role of parliamentary diplomacy in developing a strategic partnership, and touched upon the latest regional developments.