Վերջին 1 շաբաթվա կամ ամսվա ընթացքում երևի ԱԽ 4-6 նիստ է հրավիրվել, բայց հաղորդագրություններ չեն լինում․ լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Նիստերը նրա համար չեն, որ Սյունիքի հետ կապված վտանգ կա։ Ես այդ հայտարարությունները համարում եմ սադրիչ, պրովոկատիվ, չհիմնավորված և քաղաքացիների շրջանում անհանգստություն, խուճապ և անորոշություն գեներացնող»,- Ասել է Փաշինյանը։
Նա հիշեցրել է, որ Հայաստանը և Ադրբեջանը համաձայնեցրել են խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագիրը․ «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նոր պատերազմ չի լինելու, լինելու է խաղաղություն»,- նշել է վարչապետը։

Statements about the danger related to Syunik are provocative and unfounded: Pashinyan (VIDEO)
Prime Minister Nikol Pashinyan said at a briefing with reporters that perhaps 4-6 sessions of the Security Council have been convened over the past week or month, but there are no reports.
“The sessions are not because there is a danger related to Syunik. I consider these statements provocative and unfounded, generating anxiety, panic, and uncertainty among citizens,” Pashinyan said.
He reminded that Armenia and Azerbaijan have agreed to peace and establishing interstate relations. “There will be no new war between Armenia and Azerbaijan; there will be peace,” the Prime Minister noted.