Իրանը բարձր է գնահատում Հայաստանի աջակցությունը. դեսպան
Հայաստանում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին հայտնել է, որ ռազմական գործողությունների արդյունքում Իրանում զոհվել է 224, վիրավորվել՝ 1200 մարդ։
Նա նշել է, որ ագրեսիան իրենց պարտադրվել է, իսկ դրանում պատասխանատու է ԱՄՆ կառավարությունը՝ «Իսրայելի կատարած հանցագործություններում ցուցաբերած լիակատար աջակցության համար»։
«ԱՄՆ-ն այս հարձակումների մասնակից է։ Պետք է ընդունի սեփական պատասխանատվությունը և դադարեցնի երեսպաշտությունն ու համաշխարհային հանրությանը մոլորեցնելը։ Ուժի կիրառմամբ համաձայնությունը համաձայնություն չէ, դա հանձնվել է. մենք չենք հանձնվի»,- ասել է նա։
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ իշխանություններին՝ Իսրայելի գործողությունները դատապարտելու համար։
«Բարձր ենք գնահատում ազնիվ ժողովրդի զորակցության և աջակցության համար. մենք զգում ենք հայ ժողովրդի հոգևոր աջակցությունը»,- ասել է դեսպանը։

Iranian Ambassador to Armenia Mehdi Sobhani said that 224 people were killed and 1,200 injured in Iran as a result of the military operations.
He noted that the aggression was imposed on them, and the US government is responsible for this “for its full support for the crimes committed by Israel.”
“The US is a participant in these attacks. It must accept its responsibility and stop hypocrisy and misleading the world community. Agreement by force is not an agreement; it is surrender. We will not surrender,” he said.
The ambassador thanked the Armenian authorities for condemning Israel’s actions.
“We highly appreciate the support and assistance of the honest people. We feel the spiritual support of the Armenian people,” the ambassador said.