«Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի ստորագրման ժամկետի շուրջ ենք բանակցում». Գրիգորյան
Ադրբեջանական կողմի հետ Խաղաղության պայմանագրի ստորագրման ժամկետի շուրջ ենք բանակցում, խորհրդակցություններ ենք իրականացնում. «Գտնելով կայունություն անկայուն աշխարհում» խորագիրը կրող APRI-2025 համաժողովում պանելային քննարկման ժամանակ նշել է Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
«Հույս ունենանք, որ դա կլինի հնարավորինս շուտ»,- ասել է Արմեն Գրիգորյանը։
Նրա խոսքով՝ կան բազմաթիվ փաստեր, որոնք ցույց են տալիս, որ որոշակի կայունություն կա Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններում.
«Իհարկե, խաղաղության օրակարգը ամբողջությամբ չենք կարողացել իրականացնել, բայց շատ հարցերում կարողացել ենք որոշակի կայունության հասնել։ Կարող են օրինակներ լինել, որտեղ հարցականի տակ կդրվեն իմ այս ասածը, բայց կան բազմաթիվ փաստեր, որոնք ցույց են տալիս, որ որոշակի կայունություն կա Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններում»,- ասել է Գրիգորյանը։

Мы ведем переговоры и консультации с азербайджанской стороной о дате подписания Мирного договора, отметил секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян в ходе панельной дискуссии на конференции APRI-2025 на тему «Обретение стабильности в нестабильном мире».
«Будем надеяться, что это произойдет как можно скорее», — сказал Армен Григорян.
По его словам, есть многочисленные факты, свидетельствующие о том, что в армяно-азербайджанских отношениях наблюдается определенная стабильность.
«Конечно, нам не удалось в полной мере реализовать мирную повестку, но нам удалось достичь определенной стабильности во многих вопросах. Могут быть примеры, когда сказанное мной будет подвергнуто сомнению, но есть многочисленные факты, которые показывают, что в армяно-азербайджанских отношениях есть определенная стабильность», - сказал Григорян.