Մայիսի 20-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի Հանրապետության Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոյի հետ։
Նախարարները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ գործընկերության ընթացիկ և առաջիկա շփումների օրակարգը։ Ի շարունակություն նախորդ շաբաթ Տիրանայում երկու երկրների ղեկավարների միջև կայացած քննարկման՝ Արարատ Միրզոյանը և Ժան-Նոել Բարոն մտքեր են փոխանակել գործընկերության խորացմանն ուղղված քայլերի շուրջ:
Անդրադարձ է կատարվել բազմակողմ հարթակներում, ինչպես նաև Եվրոպական քաղաքական համայնքի շրջանակներում փոխգործակցության հարցերի:

On May 20, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan spoke with Minister of Europe and Foreign Affairs of the Republic of France Jean-Noël Barrot.
The ministers discussed the agenda of current and upcoming contacts of the Armenia-France bilateral partnership. Continuing the discussion between the two countries leaders in Tirana last week, Ararat Mirzoyan and Jean-Noël Barrot exchanged views on steps to deepen the collaboration.
The issues of cooperation in multilateral platforms and within the framework of the European political community were touched upon.