«ՀՀ-ն ունի հստակ դիրքորոշում խաղաղության հասնելու համար». Խաչատուրյան
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Սուրբ աթոռ (Վատիկան) կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում Հռոմի Սուրբ Նիկողայոս Հայ Կաթողիկե եկեղեցուն կից Լևոնյան վարժարանում հանդիպել է Տանն Կիլիկիո Կաթողիկե Հայոց կաթողիկոս-Պատրիարք Ամենապատիվ և Գերերջանիկ Տ.Տ. Ռաֆայել Պետրոս 21-րդ Մինասյանի և վարժարանի սաների հետ:
Հանդիպման ընթացքում նախագահ Խաչատուրյանն անդրադարձել է Հայաստանի ներքին ու արտաքին ընդհանուր իրադրությանը, առկա հիմնախնդիրներին և վերջիններիս լուծման նկատմամբ հայաստանյան իշխանությունների որդեգրած սկզբունքներին:
Նախագահն ընդգծել է, որ ներկայումս Հայաստանն ունի հստակ դիրքորոշում տարածաշրջանում խաղաղության հասնելու և հարևանների հետ բարի դրացիական հարաբերություններ հաստատելու հարցերի շուրջ:

"The Republic of Armenia has a clear position to achieve peace." Khachaturyan
During his working visit to the Holy See (Vatican), the President of the Republic Vahagn Khachaturyan met with the Catholicos-Patriarch of the Armenian Catholicosate of Cilicia, His Holiness Raphael Petros 21st Minasyan, and the students of the Levonian College attached to the St. Nicholas Armenian Catholicos Church in Rome.
During the meeting, President Khachaturyan touched upon the general internal and external situation in Armenia, the current problems, and the principles adopted by the Armenian authorities to resolve them.
The President emphasized that Armenia currently has a clear position on achieving peace in the region and establishing good neighborly relations with its neighbors.