«Ռոբերտ Քոչարյանը ռուսական շպիոնի կարգավիճակ ունի»․ Ալեն Սիմոնյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ես կարծում եմ՝ Ռոբերտ Քոչարյանը Հայաստանում ռուսական շպիոնի կարգավիճակ ունեցող մարդ է. դա իմ կարծիքն է». ասել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
Նրա խոսքով՝ Քոչարյանը ռուսական շահեր հետապնդող ու միայն այդ ուղղությամբ ծառայություններ մատուցող գործիչ է։ Հարցին՝ ունի՞ փաստեր, Սիմոնյանը նշել է, որ դա իր կարծիքն է՝ որպես քաղաքական գործիչ, իր գնահատականները Քոչարյանի գործելաոճի վերաբերյալ․
«Ես տեսնում եմ այն գործունեությունը, տեքստերը, հայտարարությունները, որ արվում են իմ կողմից, և դա իմ քաղաքական գնահատականն է։ Երբ հայտարարություն ես անում, որ կատարյալ ձևով համընկնում է ռուսական հայտարարությունների հետ, երբ քո խմբակցության անդամները ելույթներ են ունենում, որ համընկնում են, ես կարող եմ նման հետևություններ անել»,- ասել է նա։

"Robert Kocharyan has the status of a Russian spy." Alen Simonyan (VIDEO)
“I think Robert Kocharyan is a person with the status of a Russian spy in Armenia. That is my opinion,” said NA Speaker Alen Simonyan.
According to him, Kocharyan is a figure pursuing Russian interests and providing services only in that direction. When asked if he had facts, Simonyan noted that this was his opinion as a political figure and his assessment of Kocharyan’s work style.
“I see the activities, texts, and statements I make, which is my political assessment. When you make a statement that perfectly coincides with Russian statements when members of your faction make speeches that coincide, I can draw such conclusions,” he said.