«Ռոբերտ Քոչարյանը ռուսական շպիոնի կարգավիճակ ունի»․ Ալեն Սիմոնյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ես կարծում եմ՝ Ռոբերտ Քոչարյանը Հայաստանում ռուսական շպիոնի կարգավիճակ ունեցող մարդ է. դա իմ կարծիքն է». ասել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
Նրա խոսքով՝ Քոչարյանը ռուսական շահեր հետապնդող ու միայն այդ ուղղությամբ ծառայություններ մատուցող գործիչ է։ Հարցին՝ ունի՞ փաստեր, Սիմոնյանը նշել է, որ դա իր կարծիքն է՝ որպես քաղաքական գործիչ, իր գնահատականները Քոչարյանի գործելաոճի վերաբերյալ․
«Ես տեսնում եմ այն գործունեությունը, տեքստերը, հայտարարությունները, որ արվում են իմ կողմից, և դա իմ քաղաքական գնահատականն է։ Երբ հայտարարություն ես անում, որ կատարյալ ձևով համընկնում է ռուսական հայտարարությունների հետ, երբ քո խմբակցության անդամները ելույթներ են ունենում, որ համընկնում են, ես կարող եմ նման հետևություններ անել»,- ասել է նա։

«Роберт Кочарян имеет статус российского шпиона», — Ален Симонян (ВИДЕО)
«Я считаю, что Роберт Кочарян — человек, имеющий в Армении статус российского шпиона. Это моё мнение», — заявил председатель Национального собрания Ален Симонян.
По его словам, Кочарян — деятель, преследующий российские интересы и предоставляющий услуги исключительно в этом направлении. На вопрос, есть ли у него доказательства, Симонян ответил, что это его мнение как политического деятеля и его оценка стиля работы Кочаряна.
«Я вижу деятельность, тексты, заявления, которые делаются с моей стороны, и это моя политическая оценка. Когда ты делаешь заявления, которые идеально совпадают с российскими заявлениями, когда члены твоей фракции выступают с речами, которые совпадают, я могу делать подобные выводы», — сказал он.