Գյումրիի քաղաքապետի առաջին տեղակալ ընտրվեց Ավետիս Առաքելյանը. նախագիծը հավանության արժանացավ ավագանու այսօրվա նիստում։
Նա կոմունիստական կուսակցության ավագանու ցուցակի երկրորդ համարն է զբաղեցնում, Վարդան Ղուկասյանի փեսան է, Սամվել Բալասանյանի պաշտոնավարման տարիներին եղել է ավագանու «Հայկական վերածնունդ» խմբակցության անդամ։
Առաքելյանի թեկնածությանը կողմ քվեարկեց ավագանու 33 անդամից 17-ը, ՔՊ խմբակցությունը ձեռնպահ էր։
«Կապ չունի, որ իմ փեսան է, շատ պատասխանատու եմ ու պահանջելու եմ իրենից ավելի շատ, քան որևէ մեկից։ Շատ դժվար է ինձ հետ աշխատելը, շատ խիստ եմ լինելու յուրաքանչյուր հարցի վերաբերյալ»,- ասել է քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը։
Երկրորդ տեղակալ ընտրվեց Գագիկ Մանուկյանը։ Նա Վարդան Ղուկասյանի պաշտոնավարման տարիներին մշտապես զբաղեցրել է Գյումրու փոխքաղաքապետի պաշտոնը։ Եղել է նաև ԱԺ պատգամավոր. Հայկոմկուսի Գյումրիի քաղկոմի քարտուղարն է։

«Неважно, что он мой зять»: в Гюмри выбрали вице-мэров (ВИДЕО)
Первым заместителем мэра Гюмри был избран Аветис Аракелян. Проект получил одобрение на сегодняшнем заседании совета старейшин.
Аракелян занимает второе место в списке совета старейшин от Коммунистической партии, является зятем мэра Вардана Гукасяна и в годы правления Самвела Баласаняна был членом фракции «Армянское возрождение» в совете старейшин.
За кандидатуру Аракеляна проголосовали 17 из 33 членов совета старейшин, фракция «Гражданский договор» воздержалась.
«Неважно, что он мой зять. Я очень ответственный и буду требовать от него больше, чем от кого-либо другого. Со мной очень сложно работать, я буду очень строг в каждом вопросе», — заявил мэр Вардан Гукасян.
Вторым заместителем был избран Гагик Манукян. В годы правления Вардана Гукасяна он постоянно занимал пост вице-мэра Гюмри. Также он был депутатом Национального собрания и является секретарём Гюмрийского горкома Коммунистической партии.