Վարչապետը հանդիպել է Էստոնիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին
Պաշտոնական այցով Էստոնիայում` Տալլինում, գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 27-ի երեկոյան հանդիպում է ունեցել տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Վարչապետն անդրադարձել է Էստոնիա այցի շրջանակում քննարկվելիք թեմաներին, երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման հեռանկարներին:
Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունը, անդրադարձել Հայաստանի առջև ծառացած մարտահրավերներին ու դրանց հաղթահարման հնարավորություններին:
Երկրի ղեկավարը պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք վերաբերել են տարածաշրջանային գործընթացներին, ՀՀ Կառավարության խաղաղության օրակարգին, առաջնահերթություններին, Հայաստանի զարգացմանը միտված ծրագրերին ու նախաձեռնություններին:

Prime Minister meets with representatives of the Armenian community in Estonia
Prime Minister Nikol Pashinyan, who is on an official visit to Estonia, Tallinn, met with representatives of the local Armenian community on the evening of April 27.
The Prime Minister touched upon the topics to be discussed within the framework of the visit to Estonia and the prospects for developing relations between the two countries.
Nikol Pashinyan presented the ideology of the Real Armenia and touched upon the challenges facing Armenia and the opportunities for overcoming them.
The Head of State answered the questions of those present, which related to regional processes, the RA government's peace agenda, priorities, and programs and initiatives aimed at the development of Armenia.