Վարչապետը հանդիպել է Էստոնիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին
Պաշտոնական այցով Էստոնիայում` Տալլինում, գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 27-ի երեկոյան հանդիպում է ունեցել տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Վարչապետն անդրադարձել է Էստոնիա այցի շրջանակում քննարկվելիք թեմաներին, երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման հեռանկարներին:
Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունը, անդրադարձել Հայաստանի առջև ծառացած մարտահրավերներին ու դրանց հաղթահարման հնարավորություններին:
Երկրի ղեկավարը պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք վերաբերել են տարածաշրջանային գործընթացներին, ՀՀ Կառավարության խաղաղության օրակարգին, առաջնահերթություններին, Հայաստանի զարգացմանը միտված ծրագրերին ու նախաձեռնություններին:

Премьер-министр встретился с представителями армянской общины Эстонии
Находящийся с официальным визитом в Эстонии, в Таллине, премьер-министр Никол Пашинян вечером 27 апреля провёл встречу с представителями местной армянской общины.
Премьер-министр рассказал о темах, которые будут обсуждаться в рамках визита в Эстонию, а также о перспективах развития отношений между двумя странами.
Никол Пашинян представил идеологию «Реальной Армении», затронул вызовы, стоящие перед Арменией, и возможности их преодоления.
Глава государства ответил на вопросы присутствующих, которые касались региональных процессов, мирной повестки правительства Армении, приоритетов, а также программ и инициатив, направленных на развитие Армении.