Քննարկել են ՀՀ-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորմանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը փետրվարի 25-ին ընդունել է ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական գործընկերության կոմիտեի համանախագահ Նիլս Ուշակովսի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով նրանց Հայաստանի խորհրդարանում` Ալեն Սիմոնյանը կարևորել է նմանատիպ շփումները` հատկապես Հայաստան-ԵՄ զարգացող հարաբերությունների ֆոնին:
Եվրոպական խորհրդարանի պատվիրակության անդամներն իրենց հերթին շնորհակալություն են հայտնել ՀՀ ԱԺ նախագահին ջերմ ընդունելության համար` ընդգծելով, որ այստեղ են` աջակցելու Հայաստանի ժողովրդավարական ձգտումներին:
Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններին ու Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումներին վերաբերող օրակարգային թեմաներից բացի զրուցակիցների քննարկումների առանցքում են եղել նաևՀայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորմանը վերաբերող հարցերը:

Issues related to the normalization of Armenia-Azerbaijan relations were discussed
On February 25, Alen Simonyan, Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia, received a delegation led by Nils Ushakovs, Co-Chair of the EU-Armenia Parliamentary Partnership Committee. Welcoming them to the Armenian Parliament, Alen Simonyan highlighted the importance of such contacts, especially given the development of Armenia-EU relations.
In turn, the members of the European Parliament delegation thanked the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia for the warm welcome and stressed that they were here to support Armenia’s democratic aspirations.
In addition to the agenda topics related to Armenia-EU relations and the ongoing democratic reforms in Armenia, the interlocutors’ discussions also focused on issues related to the normalization of Armenia-Azerbaijan relations.