Վարչապետը շնորհավորել է Քուվեյթի էմիրին և գահաժառանգին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Քուվեյթի Պետության էմիր շեյխ Միշալ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահին և գահաժառանգ Շեյխ Սաբահ Խալեդ Ալ-Համադ Ալ-Մուբարաք Ալ Սաբահին՝ Ազգային տոների առթիվ:
«Ջերմորեն շնորհավորում և անկեղծ բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ՝ Քուվեյթի Պետության Ազգային տոների կապակցությամբ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Քուվեյթի հետ փոխադարձ վստահության և հարգանքի վրա խարսխված հարաբերությունները և պատրաստակամ է ընդլայնելու Հայաստան-Քուվեյթ օրակարգն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում` ի շահ մեր երկու երկրների և ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ քուվեյթցի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև կայունություն և բարօրություն»:
Քուվեյթի Պետության գահաժառանգին ուղղված ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում և լավագույն բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ՝ Քուվեյթի Պետության Ազգային տոների առթիվ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Քուվեյթի հետ բարեկամական կապերի ու փոխշահավետ համագործակցության հետևողական ընդլայնմանն ու խորացմանն ուղղված երկուստեք պատրաստակամությունը։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կհաջողվի կյանքի կոչել ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 79-րդ նստաշրջանի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները և մոտ ապագայում նոր թափ հաղորդել Հայաստան-Քուվեյթ բարեկամական հարաբերություններին:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ քուվեյթցի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Prime Minister Nikol Pashinyan sent congratulatory messages to the Emir of the State of Kuwait, Sheikh Mishaal Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah, and the Crown Prince, Sheikh Sabah Khaled Al-Hamad Al-Mubarak Al-Sabah, on the occasion of the National Holidays.
The message addressed to the Emir of the State of Kuwait states:
“I extend my warmest congratulations and sincere best wishes to you during the National Holidays of the State of Kuwait.
Armenia greatly values relations with Kuwait, which are based on mutual trust and respect. It is ready to expand the Armenia-Kuwait agenda on bilateral and multilateral platforms to benefit our two countries and peoples.
I take this opportunity to wish you good health and success and the friendly people of Kuwait's lasting stability and prosperity.
The message addressed to the Crown Prince of the State of Kuwait reads:
“I warmly congratulate you and extend my best wishes on the National Holidays of the State of Kuwait.
Armenia greatly values ​​the mutual readiness to expand and deepen friendly ties consistently and mutually beneficial cooperation with Kuwait.
Through joint efforts, we will succeed in implementing the agreements reached during the 79th session of the UN General Assembly and inject new momentum into Armenia-Kuwait friendly relations shortly.
Taking this opportunity, I wish you good health, all the best, and peace and prosperity for the friendly people of Kuwait.”