Իրանի դեսպանը հյուրընկալվել է նախագահականում
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին։
Հանրապետության նախագահը ողջունել է դեսպանին և ի դեմս նրա՝ շնորհավորել Իրանի ժողովրդին և բարձր ղեկավարությանն Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 46-ամյակի կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ և բարգավաճում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի և Իրանի միջև երկկողմ հարաբերությունների զարգացման վերաբերյալ հարցեր, ինչպես նաև ընդգծել երկու երկրների միջև գործընկերության և համագործակցության ընդլայնման կարևորությունը։ Հատուկ ուշադրություն է դարձվել տնտեսական, մշակութային և տրանսպորտային ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացման առաջընթացին։
Նախագահ Խաչատուրյանը և դեսպան Սոբհանին ընդգծել են երկու երկրների միջև սերտ կապերի ամրապնդման և ընդլայնման անհրաժեշտությունը, ինչպես նաև շարունակական ջանքերի ներդրման կարևորությունը՝ ուղղված երկկողմ փոխգործակցության հետագա զարգացմանը, ինչը հարիր է երկու երկրների միջև փոխըմբռնման և փոխշահավետ համագործակցության բարձր մակարդակին։

The Iranian ambassador was hosted at the presidential palace
President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia Mehdi Sobhani.
The President of the Republic welcomed the Ambassador and, on his behalf, congratulated the Iranian people and high leadership on the 46th anniversary of the victory of the Islamic Revolution and wished them success and prosperity.
During the meeting, the parties discussed issues related to the development of bilateral relations between Armenia and Iran and emphasized the importance of expanding partnership and cooperation between the two countries. Special attention was paid to the progress in implementing joint programs in the economic, cultural, and transport sectors.
President Khachaturyan and Ambassador Sobhani emphasized the need to strengthen and expand close ties between the two countries and the importance of investing continuous efforts in further developing bilateral cooperation, which is consistent with the high level of mutual understanding and mutually beneficial cooperation between the two countries.