«Հայաստանը մեծապես կարևորում է Եգիպտոսի հետ հարաբերությունների զարգացումը». նախագահ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա կապակցությամբ։
«Հայաստանը մեծապես կարևորում է Եգիպտոսի հետ հարաբերությունների հետևողական զարգացումը՝ հիմնված մեր ժողովուրդների միջև դարավոր բարեկամության, փոխադարձ հարգանքի և վստահության, մշակութային սերտ առնչությունների վրա։
Մեծ գոհունակությամբ եմ արձանագրում, որ հայ-եգիպտական կապերը շարունակում են անշեղորեն ընդլայնվել և խորանալ՝ ընդգրկելով համագործակցության նոր ոլորտներ։ Այս ամենին զգալիորեն նպաստում են վերջին տարիների բարձրաստիճան այցերը, ինչպես նաև երկու ուղղություններով զբոսաշրջային հոսքերի ավելացումը և դրանցով պայմանավորված շփումները»,- մասնավորապես ասվում է նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում:

"Armenia attaches great importance to developing relations with Egypt," president
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, congratulated the President of the Arab Republic of Egypt, Abdel Fattah Al-Sisi, on the national holiday, Revolution Day.
"Armenia attaches great importance to the consistent development of relations with Egypt, based on centuries-old friendship, mutual respect and trust, and close cultural ties between our peoples.
I note with great satisfaction that Armenian-Egyptian ties continue to expand and deepen, including new areas of cooperation steadily. The high-level visits of recent years, as well as the increase in tourist flows in both directions and the contacts caused by them, significantly contribute to all of this," President Khachaturyan's address states explicitly.