ՏՀԶԿ Ասիական նախաձեռնության վեցերորդ բարձրաստիճան հանդիպումը կանցկացվի ՀՀ-ում
Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության հարկման նպատակով թափանցիկության և տեղեկությունների փոխանակման գլոբալ ֆորումի Ասիական նախաձեռնության 6-րդ բարձրաստիճան հանդիպումը կանցկացվի Հայաստանում։ Այն կմեկնարկի հունիսի 24-ից 25-ը, Երևանում, հայտնում են ՊԵԿ-ից։
Հանդիպման նախօրեին ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը, նաև որպես Ասիայի նախաձեռնության համանախագահ, Հայաստանի ազգային պատկերասրահում հյուրընկալել է Երևան ժամանած հյուրերին։
ՊԵԿ նախագահը, ողջունելով ներկաներին և նշանավորելով արդյունավետ ու ոգեշնչող հանդիպման սկիզբը, ևս մեկ անգամ վերահաստատել է այս միջոցառման կարևոր առաքելությունը՝ ամրապնդելու բոլորի հավաքական ջանքերը՝ ուղղված հարկային թափանցիկության և համագործակցության բարձրացմանը ամբողջ տարածաշրջանում։
«Այս գեղեցիկ վայրը՝ Հայաստանի ազգային պատկերասրահը, ոչ միայն կատարյալ միջավայր է ստեղծում մեր համաժողովի համար, այլև հնարավորություն է տալիս ականատես լինել Հայաստանի հարուստ մշակութային ժառանգությանը: Հաջորդ երկու օրերի ընթացքում, երբ սկսենք մեր աշխատանքներն ու քննարկումները, վստահ եմ, որ առաջացած պատկերացումներն ու գաղափարները ճանապարհ կհարթեն մեր ընդհանուր նպատակների առաջընթացի համար»,- ասել է ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը։

Шестая встреча высокого уровня Азиатской инициативы ОЭСР пройдет в Армении
В Армении пройдет шестая встреча высокого уровня Азиатской инициативы Глобального форума по прозрачности и обмену информацией в целях налогообложения Организации экономического сотрудничества и развития. По данным КГД, оно начнется 24-25 июня в Ереване.
Накануне встречи президент КГД Рустам Бадасян, также являющийся сопредседателем «Азиатской инициативы», принял прибывших в Ереван гостей в Национальной галерее Армении.
Председатель КГД, приветствуя участников и отмечая начало продуктивной и вдохновляющей встречи, еще раз подтвердил важную миссию этого мероприятия по укреплению коллективных усилий всех по повышению налоговой прозрачности и сотрудничества во всем регионе.
«Это прекрасное место, Национальная галерея Армении, не только создает идеальные условия для нашей конференции, но и дает возможность увидеть богатое культурное наследие Армении. В течение следующих двух дней, когда мы начнем нашу работу и обсуждения, я уверен, что возникшие идеи откроют путь к прогрессу наших общих целей", - сказал президент КГД Рустам Бадасян.