Հայաստանը ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման նպատակով ակնկալվում է միջազգային օժանդակություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիսի Մարագոսին:
Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Մարագոսին նոր պաշտոնում նշանակվելու առթիվ և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստան-ԵՄ համագործակցությունը տարբեր ուղղություններով, հատկապես մեր երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներն առաջ մղելու համատեքստում:
Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ ՀՀ կառավարության բարեփոխումների հագեցած օրակարգը հաջողությամբ կյանքի է կոչվում, այդ թվում` ԵՄ աջակցությամբ: Վարչապետն ընդգծել է ԵՄ-ի կողմից Հայաստանում նախատեսվող 2,6 մլրդ դոլարի ներդրումային փաթեթով նախատեսվող ծրագրերին նոր ազդակ հաղորդելու անհրաժեշտությունը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղից մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետևանքով Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման նպատակով ակնկալվում է նաև միջազգային օժանդակություն:

To overcome the situation created in Armenia, international assistance is expected
Prime Minister Nikol Pashinyan received the Head of the Delegation of the European Union to Armenia, Ambassador Vassilis Maragos.
The Prime Minister congratulated Mr. Maragos on his new position and wished him success in his future activities. Nikol Pashinyan emphasized Armenia-EU cooperation in various directions, especially in advancing the democratic reforms implemented in our country.
Nikol Pashinyan added that the comprehensive agenda of the RA government's reforms is being successfully implemented, including with the support of the EU. The Prime Minister emphasized the need to give a new impetus to the projects planned by the EU in the 2.6 billion dollar investment package for Armenia.
Nikol Pashinyan noted that to overcome the situation created in Armenia as a result of the forced deportation of our compatriots from Nagorno-Karabakh, international assistance is also expected.