Հայաստանը ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման նպատակով ակնկալվում է միջազգային օժանդակություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիսի Մարագոսին:
Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Մարագոսին նոր պաշտոնում նշանակվելու առթիվ և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստան-ԵՄ համագործակցությունը տարբեր ուղղություններով, հատկապես մեր երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներն առաջ մղելու համատեքստում:
Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ ՀՀ կառավարության բարեփոխումների հագեցած օրակարգը հաջողությամբ կյանքի է կոչվում, այդ թվում` ԵՄ աջակցությամբ: Վարչապետն ընդգծել է ԵՄ-ի կողմից Հայաստանում նախատեսվող 2,6 մլրդ դոլարի ներդրումային փաթեթով նախատեսվող ծրագրերին նոր ազդակ հաղորդելու անհրաժեշտությունը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղից մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետևանքով Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման նպատակով ակնկալվում է նաև միջազգային օժանդակություն:

Для преодоления создавшейся в Армении ситуации ожидается международная помощь
Премьер-министр Никол Пашинян принял главу делегации Европейского Союза в Армении, посла Василиси Марагоса.
Премьер-министр поздравил г-на Марагоса с новой должностью и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности. Никол Пашинян подчеркнул важность сотрудничества Армения-ЕС в различных направлениях, особенно в контексте продвижения реализуемых в нашей стране демократических реформ.
Никол Пашинян добавил, что комплексная программа реформ правительства РА успешно реализуется, в том числе при поддержке ЕС. Премьер-министр подчеркнул необходимость придать новый импульс проектам, запланированным ЕС в инвестиционном пакете для Армении на 2,6 миллиарда долларов.
Никол Пашинян отметил, что для преодоления ситуации, сложившейся в Армении в результате принудительной депортации наших соотечественников из Нагорного Карабаха, ожидается также международная помощь.