Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի անկախության օրվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Խրիստոդուլիդիսին՝ Անկախության օրվա առթիվ։
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Սրտանց շնորհավորում եմ Կիպրոսի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ։
Հայաստանը կարևորում է բարեկամ Կիպրոսի հետ եղբայրական հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու ամրապնդումը։ Երկու երկրների միջև տարբեր մակարդակներով հանդիպումների ինտենսիվությունը վկայում է առկա փոխշահավետ համագործակցությունը բոլոր ուղղություններով առավել ընդլայնելու մեր հաստատուն հանձնառության մասին:
Ընդհանուր պատմամշակութային հարուստ ժառանգության և նույնական արժեհամակարգի վրա խարսխված երկու եղբայրական ժողովուրդների ավանդա­կան բարեկամական հարաբերությունները սերտ համագործակցության շնորհիվ շարունակում են ամրանալ՝ ռազմավարական համագործակցության հիմք հանդիսա­նալով:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ առաջիկայում երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում մեր երկրների փոխգործակցությունն էլ ավելի կամրապնդվի՝ ի շահ բարեկամ երկու ժողովուրդների»։

The Prime Minister sent a congratulatory message on the occasion of Cyprus Independence Day
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the President of the Republic of Cyprus, Nikos Christodoulidis, on Independence Day.
In particular, it is said in the message: "I heartily congratulate you on the Independence Day of the Republic of Cyprus.
Armenia attaches importance to the continuous development and strengthening of fraternal relations with friendly Cyprus. The intensity of meetings between the two countries at different levels testifies to our firm commitment further to expand the mutually beneficial cooperation in all directions.
The traditional friendly relations of the two fraternal peoples, anchored on a common historical and cultural rich heritage and identical value system, continue to strengthen thanks to close cooperation, becoming the basis of strategic collaboration.
I am sure that thanks to joint efforts, the cooperation of our countries in bilateral and multilateral formats will be further strengthened for the benefit of the two friendly peoples.