Ֆրանսիան ուսումնասիրում է Հայաստանի կարիքները պաշտպանության ոլորտում
Ֆրանսիան ուսումնասիրում է Հայաստանի կարիքները պաշտպանության ոլորտում: Այս մասին Franceinfo ռադիոկայանին տված հարցազրույցում հայտարարել է Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարար Սեբաստիան Լեկորնյուն:
«Նախագահը (Էմանուել Մակրոնը) անձամբ է հետևում տեղի ունեցողին, քանի որ այդ հարցը չափազանց կարևոր է Ֆրանսիայի համար։  Նա ասել է, որ մեր բացարձակ նպատակը Հայաստանի բնակչության ամբողջականությունը, ինքնիշխանությունն ու պաշտպանությունն է։
Մենք պաշտպանական առաքելություն ենք բացել մի երկրում, ինչը մինչ օրս գոյություն չի ունեցել, և ինչը թույլ կտա ամեն օր կապ պահպանել հայկական բանակի և իշխանությունների հետ՝ ուսումնասիրելու նրանց կարիքները պաշտպանության և անվտանգության առումով: Ամեն դեպքում, մենք դիտարկում ենք Հայաստանից եկող խնդրանքները, որպեսզի նրանք կարողանան պաշտպանվել:

Франция изучает оборонные потребности Армении
Франция изучает оборонные потребности Армении. Об этом заявил министр обороны Франции Себастьян Лекорню в интервью радиостанции Franceinfo.
«Президент (Эммануэль Макрон) лично следит за происходящим, потому что этот вопрос чрезвычайно важен для Франции. Он сказал, что нашей абсолютной целью является целостность, суверенитет и защита населения Армении.
Мы открыли оборонную миссию в стране, которой раньше никогда не существовало, и которая позволит нам поддерживать ежедневный контакт с армянской армией и властями для изучения их потребностей с точки зрения обороны и безопасности. В любом случае, мы рассматриваем запросы Армении, чтобы они могли защититься.