Ֆրանսիան ուսումնասիրում է Հայաստանի կարիքները պաշտպանության ոլորտում
Ֆրանսիան ուսումնասիրում է Հայաստանի կարիքները պաշտպանության ոլորտում: Այս մասին Franceinfo ռադիոկայանին տված հարցազրույցում հայտարարել է Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարար Սեբաստիան Լեկորնյուն:
«Նախագահը (Էմանուել Մակրոնը) անձամբ է հետևում տեղի ունեցողին, քանի որ այդ հարցը չափազանց կարևոր է Ֆրանսիայի համար։  Նա ասել է, որ մեր բացարձակ նպատակը Հայաստանի բնակչության ամբողջականությունը, ինքնիշխանությունն ու պաշտպանությունն է։
Մենք պաշտպանական առաքելություն ենք բացել մի երկրում, ինչը մինչ օրս գոյություն չի ունեցել, և ինչը թույլ կտա ամեն օր կապ պահպանել հայկական բանակի և իշխանությունների հետ՝ ուսումնասիրելու նրանց կարիքները պաշտպանության և անվտանգության առումով: Ամեն դեպքում, մենք դիտարկում ենք Հայաստանից եկող խնդրանքները, որպեսզի նրանք կարողանան պաշտպանվել:

France is studying Armenia's defense needs
France is studying Armenia's defense needs. The French Minister of Defense, Sebastien Lecornue, stated this in an interview with Franceinfo radio station.
"The president (Emmanuel Macron) is personally following what is happening because this issue is significant for France. He said that our absolute goal is the integrity, sovereignty, and protection of the population of Armenia.
We have opened a defense mission in a country that has never existed before and will allow us to maintain daily contact with the Armenian army and authorities to study their needs in terms of defense and security. In any case, we are considering requests from Armenia so that they can defend themselves.