Շվեդիան 15 միլիոն շվեդական կրոն (ավելի քան 1,3 մլն ԱՄՆ դոլար) է հատկացրել Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեին՝ հոգալու Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության հումանիտար կարիքները։
««Շվեդիան Շվեդական միջազգային զարգացման համագործակցության գործակալության (SIDA) միջոցով Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեին է հատկացրել 15 մլն շվեդական կրոն՝ հոգալու Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի հումանիտար կարիքները՝ այդ թվում և բժշկական տրանսպորտը, սննդամթերքն ու գումարային նվիրատվությունները»,- այս մասին իր «X»-ի էջում գրել է ՀՀ-ում Շվեդիայի դեսպան Պատրիկ Սվենսոնը։

Швеция предоставила МККК 1,3 миллиона долларов на гуманитарные нужды населения Нагорного Карабаха
Швеция выделила 15 миллионов шведских крон (более 1,3 миллиона долларов США) Международному комитету Красного Креста для заботы о гуманитарных нуждах народа Нагорного Карабаха.
"Швеция через Шведское агентство по международному развитию и сотрудничеству (SIDA) выделила 15 миллионов шведских крон Международному комитету Красного Креста для удовлетворения гуманитарных потребностей народа Нагорного Карабаха, включая медицинский транспорт, продукты питания и денежные пожертвования. ", - об этом в "Х". - написал посол Швеции в Армении Патрик Свенссон.