Կայացել է Արմեն Գրիգորյանի և Հիքմեթ Հաջիևի հանդիպումը
Բրյուսելում կայացել է Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի և Ադրբեջանի նախագահի արտաքին քաղաքականության հարցերով խորհրդական Հիքմեթ Հաջիևի հանդիպումը, որին կարճ ժամանակով միացել էր նաև ԵԽ նախագահ Շառլ Միշելը։ Հանդիպմանը մասնակցել են Ֆրանսիայի և Գերմանիայի առաջնորդների խորհրդականները։
Հիքմեթ Հաջիևը ներկայացրել է տեղական բնակչությանը հումանիտար աջակցությամբ և անվտանգությամբ ապահովելու Ադրբեջանի ծրագրերը։
ԵՄ-ի կողմից ընդգծվել է թափանցիկության և ԼՂ հայերի վերաբերյալ Բաքվի քաղաքականությանը միջազգային մարդասիրական ու մարդու իրավունքների դերակատարների մասնակցության անհրաժեշտությունը։
Արմեն Գրիգորյանը և Հիքմեթ Հաջիևը քննարկել են կոնկրետ քայլերը, թե ինչպես առաջ մղել Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացը, այդ թվում` սահմանազատման, անվտանգության, հաղորդակցությունների և հումանիտար հարցերը։
ԵՄ-ն համոզված է, որ հոկտեմբերի 5-ին Գրանադայում հնարավոր հանդիպումը պետք է օգտագործվի Երևանի և Բաքվի կողմից հրապարակայնորեն վերահաստատելու միմյանց տարածքային ամբողջականությունը և ինքնիշխանությունը ճանաչելու հանձնառությունը` հիմնված Պրահայում և Բրյուսելում կայացած համաձայնությունների վրա։

Armen Grigoryan and Hikmet Hajiyev met
The meeting of Armenian Security Council Secretary Armen Grigoryan and Azeri President's foreign policy advisor Hikmet Hajiyev was held in Brussels, which was also briefly joined by CE President Charles Michel. Advisors of the leaders of France and Germany took part in the meeting.
Hikmet Hajiyev presented Azerbaijan's plans to provide the local population with humanitarian assistance and security.
The EU emphasized the need for transparency and the participation of international humanitarian and human rights actors in Baku's policy regarding Nagorno-Karabakh Armenians.
Armen Grigoryan and Hikmet Hajiyev discussed concrete steps to advance the Armenia-Azerbaijan peace process, including border demarcation, security, communications, and humanitarian issues.
The EU is convinced that the possible meeting in Granada on October 5 should be used by Yerevan and Baku to publicly reaffirm their commitment to recognize each other's territorial integrity and sovereignty, based on the agreements reached in Prague and Brussels.