Վահան Քերոբյանը ընդունել է ավստրիական խոշորագույն «Թամակ Հոլդինգ» ընկերության ներկայացուցիչներին
Նախարար Վահան Քերոբյանը մարտի 22-ին ընդունել է ավստրիական խոշորագույն «Թամակ Հոլդինգ» ընկերության ներկայացուցիչներին։
Հանդիպման ընթացքում հյուրերը ներկայացրել են ընկերության գործունեությունը։ Մասնավորապես նշվել է, որ այն զբաղվում է հավաքովի տների, ցեմենտատաշեղային տախտակների և այլ շինանյութերի արտադրությամբ:
Ընկերությունը հետաքրքրված է Հայաստանում ներդրումներ կատարել շինարարության և զբոսաշրջության ոլորտներում։
Վահան Քերոբյանը ներկայացրել է Կառավարության կողմից իրականացվող այն ծրագրերը, որոնք միտված են այդ երկու ոլորտների զարգացմանը, նշելով, որ Հայաստանի կառավարությունը 2023 թվականին զբոսաշրջության զարգացման բյուջեն զգալիորեն ավելացրել է՝ 200 մլն դրամից հասցնելով 1 միլիարդի։
Նախարարը նաև հավելել է, որ ՀՀ Կառավարությունն իրականացնում է նաև տնտեսության արդիականացման միջոցառումը, որի շրջանակներում սուբսիդավորվում է ֆինանսական ծախսերի մեծ մասը՝ վարկային կամ լիզինգի տոկոսները:

Vahan Kerobyan received the representatives of the largest Austrian company Tamak Holding
On March 22, Minister Vahan Kerobyan received the representatives of the largest Austrian company Tamak Holding.
During the meeting, the guests presented the activities of the company. In particular, it was noted that it is engaged in producing prefabricated houses, cement chipboards, and other building materials.
The company is interested in investing in construction and tourism in Armenia.
Vahan Kerobyan presented the programs implemented by the Government, which are aimed at developing these two areas, noting that the Armenian Government has significantly increased the tourism development budget in 2023, increasing it from 200 million AMD to 1 billion.
The Minister also added that the RA Government is also implementing the modernization measure of the economy, within the framework of which most of the financial expenses are subsidized, such as loans or leasing interest.