Վերջում պիտի համաձայնեն ԱՄՆ-ն և ՌԴ-ն՝ Ուկրաինայի հաշվին. Գանտահարյան
-Իսրայելը պատրաստվում էր գրոհել Գազայի վրա։ Ռազմական գործողությունների վերսկսումը ինչպես կմեկնաբանեք։ Ինչու որոշվեց նման քայլի դիմել։
- Ներիսրայելյան առումով Նեթանյահուն փորձում է ժամանակ ձգել։ Հրադադարը ենթադրում է մեկնարկ Նեթանյահուի պաշտոնանկման գործընթացի։ Իսկ կոնֆլիկտի առումով իսրայելյան կառավարությունը որոշել է Համասից ձեբազատվել կամ ընդհանրապես ձևավորել այնպիսի ուժ, որը չի սպառնա Իսրայելի անվտանգությանը։
- Ինչ հետևանքներ կունենա ռազմական գործողությունների վերսկսումը նաև տարածաշրջանային իրադարձությունների վրա։
- Չեմ կարծում, որ լայնածավալ պատերազմ լինի։ Համասի աջակից պրոկսի ուժերը նախկին դրվածքը չունեն։
- Շարունակվում են ռուս-թուրքական խնդրի շուրջ գործողությունները։ Կկայանա՞ Պուտին-Թրամփ հանդիպումը։
- Չի բացառվում։ Գործարքային մոտեցումներն աշխատում են հանքեր-տարածքներ հարաբերակցություններով։
- Հաշվի առնելով կողմերի հռետորաբանությունը եւ ռազմական գործողությունները, կարո՞ղ ենք ասել, որ խաղաղությունը դեռ հեռու է։
- Մինչև արտաուկրաինական ուժերի միջև չլինի վերջնական համաձայնություն, խաղաղություն չի լինի։ Վերջում պիտի համաձայնեն ԱՄՆ-ն և ՌԴ-ն՝ Ուկրաինայի հաշվին։

In the end, the US and Russia will have to agree at the expense of Ukraine. Gandaharian
- Israel was preparing to attack Gaza. How would you interpret the resumption of military operations? Why was it decided to take such a step?
- In terms of Israel, Netanyahu is trying to stall for time. The ceasefire implies the start of the process of Netanyahu's dismissal. And in terms of the conflict, the Israeli government has decided to get rid of Hamas or generally form a force that will not threaten Israel's security.
- What consequences will the resumption of military operations have on regional events?
- There will not be a large-scale war. The proxy forces supporting Hamas do not have the same position as before.
- Actions on the Russian-Turkish issue continue. Will the Putin-Trump meeting take place?
- It is not excluded. Transactional approaches work with the ratio of mines to territories.
- Considering the rhetoric and military actions of the parties, can we say that peace is still far away?
- Until there is a final agreement between the non-Ukrainian powers, there will be no peace. In the end, the US and Russia will have to agree, at the expense of Ukraine.