«Լաբուբու» խաղալիքների ստեղծող և Pop Mart ընկերության տնօրեն 38-ամյա Վան Նինը, ըստ Bloomberg-ի, ընդգրկվել է աշխարհի 100 ամենահարուստ մարդկանց շարքում։ Նրա ընդհանուր կարողությունը կազմում է 26,5 միլիարդ դոլար։ Կարողությամբ նա արդեն շրջանցել է «Լուկոյլ»-ի բաժնետեր Վագիտ Ալեկպերովին և PayPal-ի համահիմնադիր Պիտեր Թիլին։ Bloomberg-ի վարկանիշում Նինը զբաղեցնում է 85-րդ տեղը։ Միայն վերջին մեկ տարում նրա կարողությունը աճել է 20 միլիարդ դոլարով։
Վերջերս Pop Mart ընկերությունը հայտարարեց «լաբուբու» խաղալիքների մինի տարբերակների թողարկման մասին։ Այս նորությունը զգալի դրական ազդեցություն ունեցավ ընկերության բաժնետոմսերի արժեքի վրա։ Ըստ վերջին տվյալների՝ 2025 թվականի առաջին կեսին միայն Wildberries հարթակում ռուս օգտատերերը խաղալիքների վրա ծախսել են ավելի քան 2 միլիարդ ռուբլի։

The creator of "Labubu" has appeared on the list of the 100 wealthiest people in the world
The creator of the Labubu toys and director of the Pop Mart company, 38-year-old Wang Ning, has been included in Bloomberg's list of the 100 wealthiest people in the world. His total fortune is $ 26.5 billion. In terms of wealth, he has already surpassed Lukoil shareholder Vagit Alekperov and PayPal co-founder Peter Thiel. Ning is ranked 85th in the Bloomberg rating. In the last year alone, his fortune has increased by $ 20 billion.
Recently, the Pop Mart company announced the release of mini versions of the Labubu toys. This news had a significant positive effect on the value of the company's shares. According to the latest data, in the first half of 2025, Russian users spent more than 2 billion rubles on toys on the Wildberries platform alone.