Հնարավոր է՝ Ջոնի Դեփը կրկին խաղա «Կարիբյան ծովի ծովահենները» ֆրանշիզայի վեցերորդ ֆիլմում։ Ըստ պրոդյուսեր Ջերի Բրուքհայմերի՝ Entertainment Weekly-ին տված հարցազրույցի, վերջերս դերասանի հետ քննարկել է այդ գաղափարը. «Եթե նրան դուր գա, թե ինչպես է գրված սցենարը, կարծում եմ՝ կհամաձայնվի»։
Դեփը գլխավորել է առաջին հինգ «Ծովահենները» ֆիլմերը՝ 2003-17 թվականներին, որոնցից յուրաքանչյուրը համաշխարհային վարձույթում հավաքել է ավելի քան 650 միլիոն դոլար։ Երկու ֆիլմեր՝ «Մեռած մարդու գանձը» (2006) և «Անծայրածով ալիքների վրա» (2011), գերազանցել են մեկ միլիարդ դոլարի սահմանը։ Ընդհանուր առմամբ, ֆիլմաշարը վաստակել է շուրջ 4.5 միլիարդ դոլար։
Դեփի վերջին խոշոր հոլիվուդյան ստուդիական ֆիլմը եղել է «Ֆանտաստիկ գազաններ. Գրինդելվալդի հանցագործությունները» (2018)։ Դերասանը փոխարինվել էր հաջորդ մասում՝ Մեծ Բրիտանիայում զրպարտության գործը The Sun թերթի դեմ պարտվելուց հետո։ ԱՄՆ-ում Ամբեր Հերդի հետ դատական գործը ավելի բարենպաստ ավարտ ունեցավ Դեփի համար։

Johnny Depp could return to Pirates of the Caribbean
Johnny Depp could return for a sixth Pirates of the Caribbean film, according to producer Jerry Bruckheimer, who recently discussed the idea with the actor, telling Entertainment Weekly: “If he likes the way the script is written, I think he’ll be open to it.”
Depp starred in the first five Pirates films from 2003 to 2017, each of which grossed more than $650 million worldwide. Two movies, Dead Man’s Chest (2006) and On Stranger Tides (2011), have grossed more than $1 billion. The franchise has grossed an estimated $4.5 billion worldwide.
Depp’s last major Hollywood studio film was Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018). The actor was replaced in the next installment after losing a defamation case in the UK against The Sun newspaper. In the US, the court case with Amber Heard ended more favorably for Depp.