Արքայազն Հարրին հայտարարել է, որ ցանկանում է հաշտվել բրիտանական թագավորական ընտանիքի անդամների հետ, սակայն դեռևս չի տեսնում հայրենիք վերադառնալու հնարավորություն։ Այս մասին նա հայտարարել է BBC-ին տված հարցազրույցում։ Հարրին 2020 թվականից բնակվում է Միացյալ Նահանգներում։
«Իմ ընտանիքի անդամներից ոմանք, իհարկե, երբեք չեն ների ինձ [ինքնակենսագրական] գիրքը գրելու համար, նրանք երբեք չեն ների ինձ շատ այլ բաների համար։ Բայց ես շատ կցանկանայի հաշտվել ընտանիքիս հետ։ Ես չեմ տեսնում հակամարտությունը շարունակելու իմաստը, քանի որ կյանքը շատ թանկարժեք պարգև է»,- ասել է արքայազն Հարրին։
Բրիտանական դատարանը մերժել էր արքայազնի վերաքննիչ բողոքը, որը հինգ տարի շարունակ փորձում է ՄԹ պետական միջոցների հաշվին լրիվ դրույքով ապահովագրություն ստանալ իր, կնոջ և երեխաների համար։ Այն բանից հետո, երբ Հարրին և նրա ամերիկացի կինը՝ Մեգան Մարքլը, 2020 թվականին հրաժարվել էին բրիտանական թագավորական ընտանիքի ավագ անդամների պաշտոններից, նրանք կորցրել էին այդ իրավունքը։ Արքայազնը նշել է, որ քիչ հավանական է, որ նա վերադառնա Միացյալ Թագավորություն, եթե ինքը և իր ընտանիքը չունենան զինված անվտանգության աշխատակիցներ։
«Այս պահին ես չեմ տեսնում կնոջս և երեխաներիս ՄԹ բերելու որևէ միջոց։ Նրանք ոչինչ չեն կարողանա տեսնել։ Ես սիրում եմ իմ երկիրը և միշտ էլ սիրել եմ, չնայած այն ամենին, ինչ այնտեղ ապրողներից ոմանք արել են մեզ»,- ասել է նա՝ խոստովանելով, որ կարոտում է տունը։

Prince Harry wants to reconcile with his family
Prince Harry has said he wants to reconcile with the British royal family but still sees no chance of returning to his homeland. He said this in an interview with the BBC. Harry has been living in the United States since 2020.
"Some of my family will never forgive me for writing the [autobiographical] book; they will never forgive me for many other things. But I would very much like to reconcile with my family. I don't see the point in continuing the conflict because life is a precious gift," Prince Harry said.
A British court rejected the prince's appeal, which he had been trying for five years to obtain full-time insurance for himself, his wife, and his children at the expense of UK state funds. After Harry and his American wife, Meghan Markle, renounced their positions as senior members of the British royal family in 2020, they lost this right. The prince has said he will unlikely return to the UK unless he and his family have armed security.
"I don't see any way to bring my wife and children to the UK. They won't be able to see anything. I love my country and always have, despite what some people there have done to us," he said, admitting he misses home.