«Վայելեցինք այն արվեստը, որը հասանելի է աշխարհի ամենահեղինակավոր բեմերում»․ Տիգրան Ավինյան
«Սիրելի՛ երևանցիներ, երեկ Թումանյանի անվան զբոսայգում բոլորս միասին վայելեցինք բալետային այն արվեստը, որը սովորաբար հասանելի է միայն աշխարհի ամենահեղինակավոր բեմերում։
Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ իրականացվող Երևանի միջազգային բալետային փառատոնը, որն արդեն երրորդ տարին անընդմեջ հյուրընկալում է համաշխարհային բալետի լավագույն արտիստներին, դարձել է մեր քաղաքի մշակութային կյանքի անբաժանելի մաս։
Փառատոնի բացումը նշանավորվեց Մոսկվայի «Բոլշոյ» թատրոնի լեգենդար «Ժիզել» ներկայացմամբ։ Սիրով սպասում ենք ձեզ նաև այսօր՝ Բոլշոյ թատրոնի «Գալա-բալետ» ներկայացմանը»,- գրել է քաղաքապետը:

«Дорогие ереванцы, вчера в парке имени Туманяна мы все вместе насладились балетным искусством, которое обычно доступно только на самых престижных сценах мира.
Ереванский международный балетный фестиваль, проводимый по инициативе мэрии Еревана и уже третий год подряд принимающий лучших артистов мирового балета, стал неотъемлемой частью культурной жизни нашего города.
Открытие фестиваля ознаменовалось легендарной постановкой «Жизель» Московского Большого театра. С любовью ждем вас и сегодня на представление «Гала-балет» Большого театра», — написал мэр.