Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակի հոբելյանական միջոցառումներ կանցկացվեն նաև Սյունիքում
Սյունիքի մարզ երկօրյա այցի շրջանակում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը հանդիպել է Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանին: Հանդիպմանը քննարկվել են հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակի հոբելյանական միջոցառումների շրջանակում Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի՝ Սյունիքում կայանալիք համերգների հետ կապված հարցեր։
ցԱյս համատեքստում նշվել է, որ հոբելյանական միջոցառումների շրջանակում նախատեսված է Գյումրի և Կապան քաղաքներում մարզային երկու համերգ:
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալը հանդիպել է նաև Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի հետ: Կողմերի միջև շահագրգիռ քննարկում է ծավալվել կրթության և մշակույթի ոլորտներում գործող կառույցների հետ տարվող աշխատանքների և նախատեսվող ծրագրերի շուրջ։

Мероприятия, посвященные 120-летию Арама Хачатуряна, также пройдут в Сюнике
В рамках двухдневного визита в Сюникскую область заместитель министра ОНКС РА Ара Хзмалян встретился с губернатором Сюникской области Робертом Гукасяном. На встрече обсуждались вопросы, связанные с концертами Национального филармонического оркестра Армении в Сюнике в рамках празднования 120-летия известного армянского композитора Арама Хачатуряна.
В данном контексте было отмечено, что в рамках юбилейных мероприятий запланированы два региональных концерта в городах Гюмри и Капан.
Заместитель министра ОНКС также встретился с главой общины Капан Геворком Парсяном. Между сторонами состоялось заинтересованное обсуждение работ и планируемых программ со структурами, действующими в сфере образования и культуры.