Ի վերջո, տրանսպորտի հարցը որոշակիորեն կարգավորվել է (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «25 րոպե Երևանի մասին» հաղորդման հյուրը Երևանի «Լույս» խմբակցության ավագանու անդամ Թեհմինա Վարդանյանն է:
Հաղորդման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Երևանում առկա շինարարական «բում»-ին, «Հին Երևան» նախագծին, մայրաքաղաքում առկա ներդրումային ծրագրերին և նոր աղբավայրի ստեղծման խնդրին։
Հարցին` ինքը կամ ավագանու այլ անդամներ երբևէ բարձրաձայնե՞լ են Արամի 9 հասցեում գտնվող պատմամշակութային շենքի անմխիթար վիճակի մասին, և ինչո՞ւ տարիներ շարունակ այդ հարցը չի լուծվել, տիկին Վարդանյանը պատասխանել է.
«Երևի ամոթալի է, բայց ինքս այդ շենքով չեմ զբաղվել երբևէ, չնայած սոցիալական հարթակներում բոլոր գրառումները կարդացել եմ։ Բայց եթե տվյալ հարցով մի ամբողջ ավագանու հանձնաժողով է զբաղվում, կարծում եմ` ես անելիք չունեմ․ խնդիրն ուշադրության կենտրոնում է։ Առաջնային թերացումը նախարարությանն է, որովհետև եթե ցանկանաս պատմամշակութային շենքը լվանալ, պետք է մի հաստափոր տրցակով ԿԳՄՍ նախարարություն փաստաթղթեր ներկայացնես, և նրանք ամիսներ շարունակ եզրահանգումների են գալիս` թույլ տա՞լ լվանալ շենքը, թե՞ ոչ։ Նաև նշեմ, որ քաղաքապետարանն այստեղ, շատ առումներով, լիազորություններ չունի, իսկ նախարարությունն անհաղորդ է այս հարցում»։

Finally, the issue of transport has been somewhat settled (VIDEO)
The program guest for "25 Minutes about Yerevan" at the Radar Armenia booth is Tehmina Vardanyan, a member of the Council of Elders of the "Luys" faction of Yerevan.
During the program, reference was made to the construction "boom" in Yerevan, the "Old Yerevan" project, investment programs in the capital, and the issue of creating a new landfill.
To the question of whether she or other members of the council of elders ever spoke about the deplorable condition of the historical and cultural building at 9 Aram St. and why this issue has not been resolved for years, Mrs. Vardanyan answered:
"Perhaps it is shameful, but I have never dealt with that building myself, although I have read all the posts on social platforms. But I have nothing to do if a council committee of Elders deals with this issue. The problem is at the center of attention. The primary fault lies with the Ministry because if you want to wash the historical and cultural building, you have to submit documents to the Ministry of CGMS with a thick stamp, and they come to conclusions for months whether to allow you to wash the building or not. In many respects, the municipality has no powers here, and the Ministry is uncommunicative in this matter.