Հայաստանն ու Ադրբեջանը հաստատել են մասնակցությունը Ալմաթիում նախատեսված բանակցություններին
Հայաստանն ու Ադրբեջանը հաստատել են իրենց մասնակցությունը Ղազախստանում նախատեսված բանակցություններին, դրանց անցկացման ժամկետը կհայտարարվի ավելի ուշ, երեքշաբթի ՌԻԱ Նովոստիին ասել է Ղազախստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Այբեկ Սմեդյարովը։
«Ալմաթիում կկայանան Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների բանակցությունները»,- ասել է Սմեդյարովը։
Ղազախստանում երկու երկրների միջև բանակցություններ վարելու գաղափարն առաջարկել է Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը Հայաստան և Ադրբեջան կատարած վերջին այցերի ժամանակ։

Армения и Азербайджан подтвердили свое участие в запланированных в Казахстане переговорах, дата их проведения будет объявлена позже, сообщил РИА Новости во вторник официальный представитель МИД Казахстана Айбек Смадияров.
"Переговоры между министрами иностранных дел Армении и Азербайджана пройдут в Алматы", - сказал Смадияров.
Идея проведения переговоров между двумя странами в Казахстане была предложена президентом Казахстана Касым-Жомарт Токаевым во время его недавних визитов в Армению и Азербайджан.