Հայաստանն ու Ադրբեջանը հաստատել են մասնակցությունը Ալմաթիում նախատեսված բանակցություններին
Հայաստանն ու Ադրբեջանը հաստատել են իրենց մասնակցությունը Ղազախստանում նախատեսված բանակցություններին, դրանց անցկացման ժամկետը կհայտարարվի ավելի ուշ, երեքշաբթի ՌԻԱ Նովոստիին ասել է Ղազախստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Այբեկ Սմեդյարովը։
«Ալմաթիում կկայանան Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների բանակցությունները»,- ասել է Սմեդյարովը։
Ղազախստանում երկու երկրների միջև բանակցություններ վարելու գաղափարն առաջարկել է Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը Հայաստան և Ադրբեջան կատարած վերջին այցերի ժամանակ։

Armenia and Azerbaijan have confirmed their participation in the talks planned in Almaty
Armenia and Azerbaijan have confirmed their participation in the negotiations planned in Kazakhstan. The date of their holding will be announced later, and Aybek Smadiyarov, the official representative of the Ministry of Foreign Affairs of Kazakhstan, told RIA Novosti on Tuesday.
"Negotiations between the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan will take place in Almaty," said Smedyarov.
The President of Kazakhstan, Kassym-Jomart Tokayev, proposed ​​conducting negotiations between the two countries in Kazakhstan during his recent visits to Armenia and Azerbaijan.