Հոկտեմբերի 18-ից 21-ը Հնդկաստանի քաղաք Նյու Դելիում կայացավ Քրեական ոստիկանության միջազգային կազմակերպության՝ Ինտերպոլի Գլխավոր ասամբլեայի 90-րդ վեհաժողովը: Վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցում էին 174 երկրների 700-ից ավելի ներկայացուցիչներ:
Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին բացման խոսքում կարևորեց միջազգային մակարդակով հանրության անվտանգությանն ուղղված ջանքերն ու համագործակցությունը:
Ինտերպոլի Գլխավոր ասամբլայի 90-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին ՀՀ ոստիկանության պատվիրակությունը ներկայացված էր ի դեմս ՀՀ-ում Ինտերպոլի ԱԿԲ պետ, ոստիկանության գնդապետ Նարինե Հակոբյանի: Վեհաժողովի շրջանակում նա հանդիպումներ ունեցավ Ինտերպոլի Գլխավոր քարտուղար Յուրգեն Շտոքի, կազմակերպության այլ ներկայացուցիչների, մի շարք անդամ երկրների պատվիրակությունների ղեկավարների հետ, որոնց հետ քննարկվեցին ընդհանուր հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:
Միջազգային հանցավորության դեմ պայքարում հիմնական քննարկման թեմաներն ընդգրկուն էին՝ ֆինանսական հանցագործությունների և կոռուպցիայի դեմ պայքար, կիբեռհանցավորություն, երեխաների սեռական շահագործման դեմ պայքար և այլն:
Վեհաժողովի ավարտին ընդունվեցին մի շարք հիմնարար որոշումներ:
2023 թ. Ինտերպոլի Գլխավոր ասամբլեայի 91-րդ նստաշրջանը նախատեսվում է անցկացնել Վիեննայում՝ ի նշանավորումն Ինտերպոլի կազմավորման 100-ամյակի. 1923 թ. Վիեննայում Ինտերպոլը պաշտոնապես կազմավորվեց որպես Քրեական ոստիկանության միջազգային կազմակերպություն:

The RA delegation in India participated in the 90th Assembly of the Interpol General Assembly
From October 18 to 21, the 90th General Assembly of the International Criminal Police Organization, Interpol, was held in the Indian city of New Delhi. More than 700 representatives from 174 countries participated in the work of the Assembly.
In his opening speech, Indian Prime Minister Narendra Modi highlighted efforts and cooperation aimed at public security at the international level.
At the 90th session of the Interpol General Assembly, the delegation of the RA Police was represented by the head of the Interpol AKB in RA, police colonel Narine Hakobyan. Within the framework of the assembly, he had meetings with Interpol General Secretary Jürgen Stock, other representatives of the organization, and heads of delegations of several member states, with whom issues of common interest were discussed.
The main topics of discussion in the fight against international crime included: the fight against financial crimes and corruption, cybercrime, the conflict against sexual exploitation of children, etc.
At the end of the assembly, several fundamental decisions were adopted.
In 2023, the 91st session of the Interpol General Assembly is planned to be held in Vienna to mark the 100th anniversary of the establishment of Interpol. In 1923, Interpol was officially established as the International Criminal Police Organization in Vienna.